İnşaat Sektörü Sorunlarını Tartıştı

workcube - omer turhan

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve e-iş çözümleri geliştiricisi Workcube’un ev sahipliğinde düzenlenen; İnşaat Sektöründe Bilgi Teknolojileri, Vergilendirme ve Rekabetçilik konularının ele alındığı seminer, İnşaat sektörünün önde gelen firmalarını, profesyonelleri ve akademisyenleri bir araya getirdi.

9 Aralık Çarşamba günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen seminerde inşaat sektörünün karşılaştığı sorunlar ve koşulların iyileştirilmesine yönelik çözüm önerileri görüşüldü. İNDER Genel Başkan Vekili İnşaat Yüksek Mühendisi Nazmi DURBAKAYIM’ın yönetiminde gerçekleşen, Dernek Başkanı Sayın Yaşar Aşçıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan seminere Workcube Y.K.Başkanı Ömer Turhan, Prof. Dr. Şükrü KIZILOT, Av. Zuhal Kızılot, Nexia Denetim Türkiye Ortağı Hayrullah Doğan, Baş Hesap uzmanı Hasan YALÇIN, Yrd.Doç.Hakkı ERASLAN konuşmacı olarak katıldılar.

Türk inşaat sektörü GSMH’nın %6’sını oluşturuyor. Türkiye’de her 20 kişiden biri inşaat işinde çalışıyor. İnşaat Sektörü sanayi ve hizmet alanlarında faaliyet gösteren 240 alt sektörle işbirliği içinde. İnşaat sektörünün sıhhati Türk ekonomisi için hayati önem taşıyor. Ancak sektör çeşitli sorunlarla da karşı karşıya. Başta büyük kentlerdeki kentsel sorunlar, yüksek arsa maliyeti, vergi yükleri, teknoloji, kredi maliyetlerinin hala dünya ortalamalarının üzerinde olması, nitelikli işgücü gibi bir çok faktör sektörün gelişiminin önünde engeller oluşturuyor. Sorunların ve çözüm önerlerinin tartışıldığı platformu düzenleyen İNDER İnşaatçılar Derneği tıkanıkları gidermek için bilgiyi ve iletişimi çoğaltmayı amaçlıyor.

Inder Başkan Vekili ve Teknik Yapı Y.K.B. Nazmi Durbakayım’ın ifade ettiğine göre sektör; yurt içinde ve yurt dışında büyük bir gelişme potansiyeline sahip. Ancak bu potansiyeli harekete geçirmek kollektif bir akıl ve kapsamlı bir işbirliği ile mümkün. İnşaat sektöründe iş yapan, işbirliği yapan oyuncuları, düzenleyici ve destekleyici kuruluşları, kamu otoritesini süreçlerin aktif parçası hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden İnder yöneticileri “geleceği inşa etmek için bilgi” sloganıyla seminerler dizisine devam edeceklerini belirttiler.

Yazan 12 Aralık 2009 Cumartesi. Kategori Ekonomi, Güncel, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME