Intel sahte işlemcilerin izini sürüyor

asdasdGeçtiğimiz Pazartesi günü Intel piyasaya sahte Core i7 işlemci sürüldüğünü açıkladı. Amerika pazarına sokulmuş en az 1 adet versiyonun bulunduğunu söyleyen Intel Core i7-920 işlemci ailesinden olan bu sahte işlemcilerden piyasaya daha fazla sürülüp sürülmediğini araştırdıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz Cuma günü HardOCP internet sitesi kullanıcılarından bir tanesinin Newegg online alış veriş sitesinden satın aldığı Core i7-920 işlemcinin sahte olduğunu  açıkladı. Açıklamadan kullanıcının eline ulaşan ürünün işlemci görünümü verilmiş plastikten soğutucu ve fanı olan bir kalıp olduğu belirtildi.

Sahte işlemci gerçeği ile paket olarak birebir aynısı gibi görünse de üzerinde bulunan etikette bazı kelimelerin yanlış yazıldığı görünüyor. Örneğin “socket” kelimesi “sochet” olarak yazılmış. Ayrıca kutu içeriği olarak gelen kullanım kılavuzunun boş sayflardan oluşuyor.

Newegg satış sitesinden konu ile ilgili bir açıklama gelmezken sahte işlemcinin müşteriye nasıl gönderildiği ise merak konusu. HardOCP’den yapılan açıklamada sahte işlemciyi satın alan kullanıcıya Newegg tarafından yeni bir “gerçek” işlemci gönderildiği belirtildi.

Intel firması sözcüsü Nick Jacobs yaptığı yazılı açıklamada Intel firmasının piyasada sahte Core i7-920 işlemcilerin saptadığını söylerken söz konusu sahte ürünlerin nerede ve kac adet satıldığını araştırdıklarını belirtti. Açıklamasını devamında alıcıları dikkatli olmaları konusunda uyaran Jacobs sahte ürün alan insanların zararlarını karşılanacağının altını çizdi.

Yazan 08 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME