İnternet video istatistikleri uçuyor!

online-videoOnline video pazarı büyümeyi sürdürüyor. ComScore’un geçen hafta yayımladığı istatistiklere göre, ABD’deki yaklaşık 178 milyon internet kullanıcısı Aralık ayında 33.2 milyar video izledi. Bu rakamlar, ABD’deki toplam internet kullanıcılarının %86.5’inin internette video izlediğini ve kişi başına yaklaşık 187 video izlendiğini gösteriyor. Geçtiğimiz Mart ayında 3.5 dakika olan ortalama video uzunluğu ise 4.1 dakikaya yükseldi.

Google sitelerinde izlenen 13.2 milyar video, internette izlenen toplam videoların yaklaşık %40’ını oluşturuyor. 134 milyondan fazla insan YouTube’de 13milyardan fazla video izledi.Bu da kişi başına ortalama 97.1 video anlamına geliyor.

İstatistiklere göre, Hulu, 1 milyardan fazla video izlenmesiyle ikinci sırada yer alıyor. Aralık ayında 44.1 milyon tekil ziyaretçi alan sitede, her kullanıcı ortalama 22.9 video izleyerek 2.2 saat harcadı.

Hulu, toplam video izlenme sayısında ikinci sırada gelse de, tekil ziyaretçi sayısı olarak altıncı sırada yer alıyor. Beklendiği gibi Google listede ilk sırada yer alırken, ardından Yahoo, Fox Interactive Media, CBS Interactive ve Microsoft siteleri geliyor.

Yazan 07 Şubat 2010 Pazar. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “İnternet video istatistikleri uçuyor!”

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME