İnternetten korsan olarak şarkı indirip paylaşmaya mahkemeden $675,000 ceza

Music_PirateABD’de bir yüksek lisans öğrencisi, internet üzerinden korsan olarak şarkı indirmesi ve paylaşması sebebiyle açılan dava sonucunda, dört farklı yapım şirketine toplam $675,000 ödeomeye mahkum edilmişti. Gencin avukatları, mahkemeden ikinci bir duruşma ya da cezada indirim talep etti.

Rhode Island, Providence’dan Joel Tenenbaum’ın, geçtiğimiz yıl, korsan olarak internet üzerinden 30 şarkı indirdiği ve paylaştığı kabul edilmişti. 

Pazartesi mahkemeye iletilen talep mektubunda, Boston Üniversitesi öğrencisi Tenenbaum’un avukatları, jürinin Temmuz ayındaki duruşmada karara bağladığı zarar miktarının çok yüksek olduğu belirttiler.

Avukatlar, Tetenbaum’un, internet üzerinden şarkı indirip paylaşan milyonlarca insandan sadece biri olduğunu belirterek müvekkillerini savundular. Duruşmada Tetenbaum’un avukatı, şirketlerin görmüş olduğu zararın, internet üzerinden yasal yollarla sipariş verildiği taktirde ödenmesi gereken fiyat olan, şarkı başına 99cent gibi küçük bir miktar olması gerektiğini söyledi.

Davacı yapım şirketlerinden bir avukat, Tetenbaum’u, telif haklarını göz göre göre ihlal eden biri olarak tanımladı.

Yazan 05 Ocak 2010 Salı. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME