Inveon’un yeni CTO’su Mehmet Cihan Kurt oldu

Inveon Proje Yöneticisi Mehmet Cihan Kurt, Inveon CTO’su (Chief Technology Officer – Teknolojiden Sorumlu Başkan) olarak atandı. Kurt yeni görevi kapsamında; bilimsel, teknolojik araştırma ve geliştirmelere katkıda bulunacak, operasyonel mükemmelliği gözeterek uzun dönemli vizyon ve stratejilerin oluşturulması ve yazılım geliştirme hayat döngüsünün yönetiminden de sorumlu olacak. Kurt, bu görevlerin paralelinde geliştirilmekte olan projelerin danışmanlığını da yapmaya devam edecek.

İş yaşamına 2000 yılında TNT Express Worldwide, 2001’de Renault gibi dünyaca ünlü şirketlerde çok sayıda önemli yazılım projesine imza atarak başlayan Kurt, daha sonra Altaca Group için 2003-2005 yılları arasında süren bir ERP projesinde Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak bulundu. Ardından 2006 yılında Viyana’daki Loquisoft şirketinde Kıdemli Yazılım Geliştirici olarak görev yapan Kurt, böylece yurtdışı tecrübesi edinmiş oldu. Aynı yıl Türkiye’ye dönen ve Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak yeni kurulan Inveon ailesine katılan Mehmet Cihan Kurt, gösterdiği başarılı çalışmalardan dolayı 2008 yılında Proje Yöneticisi olarak atandı. Kurt, 2010’un Temmuz ayı itibariyle de CTO unvanıyla Inveon’daki çalışmalarına devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden 2005 yılında mezun olan Mehmet Cihan Kurt, halen Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Mehmet Cihan Kurt’un Inveon’da yürüttüğü çalışmalar

Kurt, özellikle web uygulamaları, web servisleri ve intranet uygulamaları gibi yazılımların mimarisi, tasarımı, proje yönetimi ve uygulaması konularında derin tecrübeye sahiptir. Inveon bünyesinde Novartis ve Coface gibi büyük şirketlerin iş zekası ve entegrasyon projelerinde başarıyla görev almıştır. Raporlama araçlarından verimliliği artırıcı uygulamalara, online sözlüklerden sosyal medya sitelerine birçok yazılım geliştirmiştir. Tamamlanan projeleri arasında e-commerce sitesi olan Trendyol (www.trendyol.com), blogların buluşma alanı ve bir sosyal medya sitesi BloXoo (www.bloxoo.com), online sözlük Tureng (www.tureng.com) ve Türkiye’de yurtiçi uçuşların tümünü listeleyen ilk dikey arama motoru Bulucak (www.bulucak.com) gibi projeler bulunmaktadır.

Yazan 01 Eylül 2010 Çarşamba. Kategori Kariyer, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME