iPad daha piyasaya çıkamadan sahtesini yaptılar

capt.photo_1264751995502-1-0Apple, geçtiğimiz sene tablet bilgisayar yapacağını açıklaması ile tüm dikkatleri üstüne çekmişti. Ne zaman çıkacağı, ne isim verileceği geçtiğimiz yılın en tartışılan ve beklenilen olaylarından biri oldu. Ancak henüz tanıtımı yapılan Apple iPad’in tamamen benzeri tablet bilgisayarın altı ay önce Çin’de satışa sunulduğu ortaya çıktı.

Dokunmatik ekranlı iPad benzeri ürün Çin’li üreticilerin şimdiye kadar ki en büyük başarısı haline geldi: Daha tanıtımı bile yapılmamış ürünü kopyalamak.

Her ne kadar iPad daha çıkmadan kopyalansa da üretimi gerçekleştiren Shenzhen Great Loong Brother Industrial Co. aslında Apple’ın onların ürününü kopyaladığını söylüyor.

Şirket yöneticilerinden Huang Xiaofang  “Neden bizim yaptığımız ürünün aynısını yaptıklarını anlayamıyoruz” diyor.

iPad benzeri ürün olan “P88”in Ağustos ayından Berlin’de düzenlenen Internationale Funkausstellung tüketici elektroniği fuarında sergilendiğini söyleyen Xiaofang “Biz daha önce piyasaya sürdük” diyor.

P88, iPad’e göre daha kalın ve daha ağır. P88’in daha geniş ekrana ve daha hızlı işlemciye sahip olması, daha büyük hafıza seçeneklerinin bulunması ve iPad’de olmayan USB girişi olması dikkat çeken özellikleri arasında. Ancak pil ömrü 1.5 saat ve iPad’in 10 saat pil ömrüne kıyasla çok düşük.

Yazan 30 Ocak 2010 Cumartesi. Kategori Donanım, Fotolar, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME