iPhone SDK, iPad uyumlu olarak yenilendi

iPhone SDKApple, iPhone Yazılım Geliştirme Kiti’ni (SoftwareDevelopmentKit) güncellediğini ve bugün kullanıcılara tanıtılan yeni iPad’i destekleyecek şekilde geliştirildiğini açıkladı.

Yeni SDK(beta versiyon 3.2), iPad’in 9.7inç ekranının avantajlarından yararlanmanızı sağlıyor. SDK, iPad’in sunduğu özellikleri açıklayan bir Programlama Rehberi; iPad örnek kodu; geliştiricilerin kullanabileceği kontrolleri açıklayan iPad Kullanıcı Arayüzü Kılavuzu; ve iPad uygulama yazılımlarını geliştirirken kullanabileceğiniz, kod geliştirme, çalıştırma ve derleme işlemlerini gerçekleştiren iPad Simulator programını içeriyor.

iPhone kullanıcıları, iPhone uygulamalarının üstünde hiçbir değişiklik yapmadan iPad’de de kullanabilecekler. Apple, bu uygulamaların dışında, iPad için özel olarak geliştirilmiş, içlerinde Gameloft, the New York Times ve Electronic Arts firmalarının uygulamalarının da bulunduğu birçok uygulama tanıttı.

iPad ile birlikte, iPhone uygulama geliştiricileri için yeni bir gelir fırsatı oluştuğunu söyleyen Apple’ın genel başkan yardımcısı Scott Forstall, “iPad’in, uygulama geliştiricileri için tam bir altın madeni olacağını düşünüyoruz” dedi.

Programcılar, bugünden itibaren yenilenmiş iPhone SDK’yı indirebilirler. Yazılım Geliştirme Kiti’ni indirebilmek için iPhone Developer Program üyesi olmanız şartı aranıyor. Standart Program üyeliği yıllık $99 iken, Enterprise Program yıllık $299’a sunuluyor.

Yazan 28 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME