İş Sürekliliği TREO’dan Sorulur

treo logoİş sürekliliği konusu günümüzde üzerinde çok durulan ancak yüzeysel incelenen bir konu haline gelmiş durumdadır. İş sürekliliği denildiğinde bir şirketin bütün yıl kesintisiz hizmet verebilmesi adına alınması gereken önlemler, yapılması gereken IT yatırımları ve sağlanmaya çalışılan müşteri memnuniyeti ilk akla gelen olgulardır.

İş sürekliliğinin sağlanması için günümüzde şirketler özellikle IT altyapılarına yatırımlar yapmakta, yedekleme, arşivleme ve felaket önleme konularına ağırlık göstermektedirler. Kendi içlerinde bu hedef ile özel bulut yapısı oluşturabiliyorken aynı şekilde gerektiğinde uzaktaki bir veri merkezinden de hizmet alarak genel buluttan yararlanabilmektedirler. Aslında buradaki temel hedef tamamen şirketin mevcut yapısının korunmaya çalışılması, veri bütünlüğünün korunması ve işleyişin devam ettirilmesidir.

İş sürekliliği konusu özellikle 7×24 hizmet veren kurumlar için vazgeçilmez bir olgudur. Yeni müşteri kazanmak yerine müşteri sadakati oluşturabilmek adına müşteri memnuniyetinin sağlanması özellikle kurumların üzerinde durduğu, bütçelerini pazarlama yerine bu alanda kullanmayı tercih ettiği ve daha verimli bir yatırım olmasını sağladığı bir iş yapış biçimi olmuştur. Bunu sağlayabilmek adına Treo Bilgi Teknolojileri olarak müşterilerimizin IT altyapılarını oluşturarak, felaket kurtarma planlarını oluşturmak ve hayata geçirmek adına danışmanlık hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bu bağlamda Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş. IT Müdürü Fuat Satır sunmuş olduğumuz çözümler için; “Değişen piyasa koşulları ve finansal ihtiyaçlara yanıt verecek biçimde etkin, esnek, şeffaf, hızlı ve destekleyici hizmet anlayışımızı, operasyonel süreçlerimize de tam anlamıyla yansıtabilmek adına, sanallaştırma platformlarımızda bir iyileştirmeye gitmenin gerektiğini düşündüğümüz bir dönemde Treo ile tanıştık. Treo’nun desteği ve sunduğu uzun vadeli ve kapsamlı çözümleri sayesinde bilişim teknolojileri altyapımızda istediğimiz verimlilik ve etkinlik düzeyini tam anlamıyla yakaladığımızı düşünüyorum.” Yorumu ile iş süreçlerinde verimlilik kazandıklarını vurgulamışlardır.

TREO olarak sunduğumuz bulut tabanlı yazılım çözümleri ve mobilite çözümlerinden olan HP Elitepad gibi mobil cihazlar ile de müşterilerimizin iş sürekliliği yanı sıra iş verimliliği de yakalayabilmelerini hedef edinmiş durumdayız. Microsoft Office 365 ile çalışanlarının online bir biçimde sürekli olarak şirketteki kaynaklarına ulaşabilmeleri, takım arkadaşları ile iletişim sorunu yaşamadan en güncel dokümanlar üzerinde eş zamanlı çalışabilmeleri gibi olanaklar sağlamaktayız. Bu sayede mobil olan ekiplerin daha verimli çalışmalarını ve homeoffice çalışma yönteminin şirketler için zaman yönetimi açısından bir fırsat oluşturması adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Microsoft Office 365 geçiş projelerinde de yine lisans, eğitim, danışmanlık gibi hizmetlerimiz ile müşterilerimizin yanındayız.

İş Sürekliliği ve iş verimliliği aslında birbirinden ayrılamayacak bir bütündür. Verimli olmayan bir iş sürekliliğinin müşteri ve çalışan memnuniyeti oluşturamayacağı apaçık ortadadır. Bu yüzden de bu iki kavram bir arada ele alınmalı ve şirketler tarafından bu bağlamda yatırım yapılırken her ikisine de aynı özen gösterilmelidir.

Yazan 20 Haziran 2013 Perşembe. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “İş Sürekliliği TREO’dan Sorulur”

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME