İstanbul.com, İstanbul’u iPhone’a sığdırdı

istanbul131995 yılından bu yana online ve basılı mecralarda İstanbul’u dünyaya tanıtan İstanbul.com ile şehirde hangi gün, hangi etkinliğin nerede olduğunu, hangi restoranda hangi yemeklerin sunulduğunu ya da 3 gün sonrasının hava durumunu sadece birkaç dakikada öğrenmek mümkün. İstanbul.com’un “iPhone” uygulamasıyla kullanıcılar, kentin eğlence, yeme-içme, kültür-sanat hayatına dair güncel bilgilere sahip olmalarının yanı sıra online harita gibi kolaylıklardan da anında faydalanıyorlar.

“İstanbul’da Bugün” bölümü altında; Konser&Parti, Sinema, Tiyatro, Opera&Bale ve Sergi kategorileri ile şehrin kültür-sanat hayatına ait tüm detaylara zahmetsizce erişiliyor. Her türlü etkinliğin içeriği, saati, yeri, iletişim bilgisi ve ücreti bu sayfalardan takip edilebiliyor.

Vizyona giren tüm filmlerin detayları ve seans bilgileri “Bugün” bölümünün altındaki “Sinema” kategorisinden izlenebiliyor.

“Etkinlik takvimi”, sadece bugünün değil, gelecek dönemde de arzu edilen herhangi bir günün etkinliklerine ulaşma imkânı veriyor. Takvimden istenilen günü ve etkinlik türünü seçerek, nerede, hangi etkinliğin olduğunu da öğrenebiliyorsunuz.

Şehrin yeme-içme ve eğlence hayatının kalbinde yer alan tüm mekânların, istendiğinde semtine göre adres ve iletişim bilgilerine de “Mekân Rehberi” ile İstanbul.com iPhone uygulamasıyla ulaşılabiliyor. Beyoğlu’nda bir İtalyan restoranı arandığında yapılacak tek işlem, Beyoğlu – İtalyan mutfağı barını seçmek… İlgili mutfak kategorisine ait tüm restoranlar, gece kulüpleri, barlar, publar, meyhaneler, cafeler, lounge’lar, şarapevleri ve benzeri tüm mekanlar anında sıralanıyor.

İncelemesi kolay ve keyifli olan “Online Harita” ile; kullanıcılar bulundukları lokasyonu harita üzerinden görebiliyor.

Dört mevsimi yaşayan İstanbul’un “havası” da İstanbul.com iPhone uygulamasından soruluyor. “Hava Durumu” kategorisinde 3 günlük ayrıntılı hava durumu uygulamanın içinde yer alıyor.

“Günün Fotoğrafı” kategorisinde ise fotoğrafsever İstanbullular, her yeni güne yeni bir fotoğraf ile başlıyor.

Çok kısa bir süre önce yayına başlayan İstanbul.com iPhone uygulaması, büyük bir ilgiyle karşılandı. Uygulama, App Store’da en püpüler “Top 25” listesine girerken, Lifestyle kategorisinde birinci sıraya yükseldi. İstanbul.com tarafından tamamen ücretsiz sunulan bu uygulama ile İstanbul’u yaşamak, daha keyifli ve pratik hale geliyor.

Yazan 31 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME