iSuppli, iPad’in maliyetini açıkladı

ipad

ipad

ipad
ipadipad

ipad

ipad

ipadipadipad
articleLarge-300x168Apple’ın yakında satışa sunacağı iPad’in üretim maliyetiyle ilgili araştrmalar devam ediyor.

Ürünün henüz kullanıma sunulmamasına ve parça tedarikçilerinin açıklanmamasına rağmen iSuppli araştırma merkezi,iPad’in
üretim maliyetiyle ilgili değerlendirmelerini açıkladı.
Büyük bir iPhone’u andıran ve iPhone’la aynı işletim sistemini kullanan iPad’in önümüzdeki ay satışa sunulmasıyla , mobil cihazlarda yepyeni bir kategori ortaya çıkmış olacak.
Yapılan değerlendirmelere göre iPad’in en yüksek maliyetli parçası,80 dolara maledilecek olan 9.7-inch büyüklüğündeki dokunmatik ekran olacak.499 dolardan satışa çıkarılacak olan en ucuz model için 219.35 doları malzeme maliyeti ve 10 doları da imalat maliyeti olmak üzere toplam 229.35 dolar üretim maliyeti öngörülürken,829 dolardan saltılacak olan en pahalı modelin ise yaklaşık olarak 335 dolar maliyetle üretileceği belirtildi.
Analistler Apple’ın,ürünün satışa çıkacağı ilk yılda 2 milyon ile 5 milyon arasında bir satış rakamına ulaşmasını bekliyor.
Ürünün maliyetiyle ilgili daha sağlıklı bilgilere ulaşmak daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyulsa da ,bütün  araştırmalar geçtiğimiz yılın son

ipad Apple’ın yakında satışa sunacağı iPad’in üretim maliyetiyle ilgili araştrmalar devam ediyor.Ürünün henüz kullanıma sunulmamasına ve parça tedarikçilerinin açıklanmamasına rağmen, iSuppli araştırma merkezi iPad’in üretim maliyetiyle ilgili değerlendirmelerini açıkladı.

Büyük bir iPhone’u andıran ve iPhone’la aynı işletim sistemini kullanan iPad’in önümüzdeki ay satışa sunulmasıyla , mobil cihazlarda yepyeni bir kategori ortaya çıkmış olacak. Yapılan değerlendirmelere göre iPad’in en yüksek maliyetli parçası,80 dolara maledilecek olan 9.7-inch büyüklüğündeki dokunmatik ekran olacak.499 dolardan satışa çıkarılacak olan en ucuz model için 219.35 doları malzeme maliyeti ve 10 doları da imalat maliyeti olmak üzere toplam 229.35 dolar üretim maliyeti öngörülürken,829 dolardan saltılacak olan en pahalı modelin ise yaklaşık olarak 335 dolar maliyetle üretileceği belirtildi.

Analistler Apple’ın,ürünün satışa çıkacağı ilk yılda 2 milyon ile 5 milyon arasında bir satış rakamına ulaşmasını bekliyor.Ürünün maliyetiyle ilgili daha sağlıklı bilgilere ulaşmak daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyulsa da ,bütün  araştırmalar geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 3.5 milyar dolar net kâr açıklayan Apple’ı oldukça kârlı bir yılın daha beklediğini gösteriyor.

Yazan 11 Şubat 2010 Perşembe. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME