Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu

SoftwareAG_TBD etkinlikTürkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) Kamu Bilgi İşlem Birimleri (BİB) Platformu 16-19 Mayıs tarihleri arasında Hilton Otel Bodrum’da gerçekleştirildi. Başbakanlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı’ndan üst düzey temsilcilerin de katıldığı konferansa, bu yıl “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” damgasını vurdu.

Software AG, Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) her yıl düzenlediği geleneksel etkinliklerinden biri olan Kamu Bilgi İşlem Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB) Kamu Bilişim Platformu’na sponsor desteği veren kurumlardan biri oldu. Etkinlik 16-19 Mayıs tarihleri arasında Hilton Otel Bodrum’da gerçekleştirildi. İlgili bakanlıkların üst düzey temsilcilerinin, bilişim teknolojileri (BT) sektörüne yön veren firmaların ve uzmanların katılımıyla iki güne yayılan bu yılki konferansın ana konuşma başlığı “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” oldu.

Ülke sorunlarına çözüm üreten bilişimcilerin birikimlerini paylaştığı bir ortak akıl platformu olan TBD Kamu-BİB’de, “2023 Vizyonu Çerçevesinde Bilişim Merkezleri ve Yöneticilerinin Değişen Rolü”, “Küresel Ekonomide Güncel Gelişmeler”, “Özel Sektör Gözüyle 2023 Kamu Bilişim Merkezleri ve Yöneticileri”, “Kamu Kurumları ile BT Stratejisi Oluşturmak”, “Hayat, Sanat ve Bilişim” ve “Kamu Bilişim Birimlerinin Analizi ve Öneriler” gibi güncel konu başlıkları, raporlar ve oturumlar aracılığıyla katılımcılara aktarıldı.

Etkinliğin sponsorluğunu üstlenen kurumlardan Software AG ise, bilişim sistemlerini ve farklı sektörleri temsil eden projeleri ortak bir platformda buluşturan bu etkinlikte, sektörde ilklere imza atan ürünleriyle yer aldı. Software AG Türkiye Başkan Yardımcısı Gökhan Arıksoy, “BT alanında faaliyet gösteren tüm tarafların ortak bir yol haritası çizmeyi hedeflediği böylesine önemli bir etkinliğin sponsorluğunu üstlenmekten gurur duyuyoruz. TBD gibi sektörde kritik bir role sahip sivil toplum kuruluşlarına verdiğimiz desteği sürdürmek istiyoruz. Üretimlerimiz ve teknolojilerimizle birlikte, bu tür sponsorluklarla da Türkiye’nin bilişim teknolojileri alanındaki gelecek vizyonuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazan 22 Mayıs 2013 Çarşamba. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME