Karel Bulut Çözümleriyle BTK Deneyim Merkezi’nde

Karel BTK’nın yeni merkezinde yürütülen “Deneyim Merkezi” projesinde bulut teknoloji ürünleri ile yer alıyor. Proje ile ziyaretçi kurum ve kuruluşlar, normal koşullarda kâğıt üzerinde teknik özelliklerini görmeye alıştıkları ürün ve çözümleri daha yakından inceleyebilme ve özellikleri deneyimleyebilme fırsatı yakalayabilecekler.

Yüzde yüz yerli sermayesi ile Türkiye’nin önemli markalarından biri olan Karel, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yeni merkezinde yürütülen “BTK Deneyim Merkezi” projesinde bulut teknoloji ürünleri ile yer alıyor. BTK, bilişim alanında önemli markaların çözümlerini gerek kişilerin gerekse kurumların deneyimine açarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Bu proje ile ziyaretçi kurum ve kuruluşlar, normal koşullarda kâğıt üzerinde teknik özelliklerini görmeye alıştıkları ürün ve çözümleri daha yakından inceleyebilme ve özellikleri deneyimleyebilme fırsatı yakalayabilecekler.

Merkezin açılışı, 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan 11. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı ve Türkiye Bilişim Zirvesi ile eş zamanlı yapılıyor. Yaklaşık 30 farklı ülkeden 500‘e yakın ziyaretçinin konferans süresince Deneyim Merkezi’nde yer alan ürün ve çözümler hakkında bilgi alması ve interaktif olarak kendi deneyimlerini yaşamaları mümkün olacak. BTK Deneyim Merkezi projesinde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu şöyle söyledi:

“Bilişim tüm sektörlerin gelişimlerinde kritik öneme sahip bir sektör. Bu alandaki yatırımlar yaklaşık 1,8 çarpan etkisi ile büyük bir geri dönüş yaratıyor. Bu alanda yapılan çalışmaların sergilenmesine olanak sağlayacak bu merkez, bizim gibi pazar lideri ve uluslararası pazarlarda rekabet eden yüzde yüz yerli sermayeli markalar için çok daha anlamlı”.

Sanayi Devrimi olarak da anılan Endüstri 4.0’ın, bilgi ve iletişim teknolojilerinin üzerine inşa edildiğine dikkat çeken Tunaoğlu, “Bu süreçte dışa bağımlılığın azaltılması, yerli ürün ve çözüm kullanımı hem Türkiye ekonomisi hem de siber güvenlik açısından kritik öneme sahip. Bu ülkenin yarattığı ve uluslararası alanda rekabet gücüne sahip en değerli markalarından birisi olarak bu projede yer almak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı ” dedi.

Yazan 05 Mayıs 2017 Cuma. Kategori Güncel, İnternet, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME