Kaspersky Lab Sayesinde LinkedIn Hesabınız Artık Güven Altında

The sign up page of Linkedin.com is seen in SingaporeSosyal ağ sitelerinde gerçekleşen siber suçlara karşı popüler sitelerle işbirliği yapan Kaspersky Lab, LinkedIn’in 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini de ücretsiz olarak koruyor.

Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen kötü amaçlı faaliyetlerin sayısı her geçen gün artıyor. Siber suçlular, her gün kullanıcılara virüs bulaştıracak yeni yollar keşfetmeye devam ediyor.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab’in verilerine göre, 2012’de etkilenen bilgisayarların yüzde 80’i, web üzerinde gezinirken saldırıya uğramış durumda. Üstelik 2012’de kimlik avcılarının öncelikli hedeflerinin de popüler sosyal ağlar olması (%24.5) da, bu konuda önlem alınması gerektiğini ortaya koyuyor. Büyüyen bu trend karşısında Kaspersky Lab, özellikle popüler sosyal ağlarla yaptığı işbirliklerine paralel olarak çevrimiçi güvenliği artırmak üzere çalışmalarını hızlandırıyor.

225 milyon üyenin bilgileri korunuyor

Bu amaçla LinkedIn’le de işbirliği yapan Kaspersky Lab, kullanıcıların çevrimiçi gezinirken kendilerini korumaları için kolay ulaşılabilir ve güvenli bir yöntem sağlayan güvenlik koruması yazılımı “LinkedIn Safety Center” üzerinden ücretsiz olarak sunuyor. LinkedIn Safety Center, LinkedIn’in sayısı 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini korumalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Kaspersky Lab ayrıca, bu girişime destek olmak amacıyla bu uygulamanın bir parçası olarak, Kaspersky Internet Security 2013 ve Mac için Kaspersky Security’nin 90 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak sunuyor.

Kaspersky Lab Kuzey Amerika Başkanı Steve Orenberg, bu çalışmalar hakkında, “Siber suçlular, sosyal ağ kullanıcılarını tehdit ederken, Kaspersky Lab araştırma, güvenlik istihbaratı ve güvenlik çözümlerini tanınmış sosyal ağ kurumları ile entegre etmek üzere sıkı bir çalışma yapıyor. LinkedIn ile yaptığımız çalışmayla da güvenli internet güvenlik çözümleri konusunda lider olduğumuzu gösteriyoruz” diyor.

Yazan 22 Temmuz 2013 Pazartesi. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME