Kaspersky Lab’in Penta Teknoloji ile Kurumsal Pazara Odaklanıyor

kaspersky logGüvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri konusunda dünya liderlerinden Kaspersky Lab, eski distribütörü Medyasoft’u bünyesine katan Penta Teknoloji ile yola devam ediyor. Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, bu işbirliğinin Kaspersky Lab’in kurumsal pazara odaklandığının somut kanıtı olduğunu vurguluyor.

Katma değerli yazılım distribütörü olarak alanında lider ve güçlü markalarla işbirliği yapan Medyasoft’u bünyesine katarak pazarda liderliğe koşan Penta Teknoloji, güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri konusunda dünya liderlerinden Kaspersky Lab’in kurumsal güvenlik ürünleri ve çözümleri konusunda Türkiye distribütörü oldu. Bu işbirliği doğrultusunda Penta Teknoloji, Kaspersky Lab ile birlikte kurumların bilgilerini korumayı sürdürecek.

Penta Teknoloji ile oluşturdukları bu yeni işbirliğiyle ilgili konuşan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, öncelikle kurumsal pazara yönelik ürün ve çözümlerinde Penta ile çalışıyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Selçuk sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yıl Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz basın toplantımızda, Kaspersky Lab’in tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de, 2013’te kurumsal ürün ve çözümlere odaklanacağından bahsetmiştik. Penta Teknoloji ile yürüttüğümüz işbirliği de bunun somut bir kanıtıdır. Penta’nın Türkiye’nın her noktasına erişim sağlayan yaygın bayi ağına güveniyoruz. Hem KOBİ hem de büyük ölçekteki firmaları hedefliyoruz. Artık sadece anti-virüs yazılımlarıyla şirket güvenliğini garanti altına almak neredeyse imkansız. Bu nedenle yaklaşık 2 ay önce, bir şirketin ihtiyaç duyduğu tüm güvenlik çözümlerini tek bir pakette sunan ‘Kaspersky Endpoint Security for Business’ ürünümüzün lansmanını gerçekleştirdik. Penta Teknoloji distribütörlüğünde bu son ürünümüzün yanı sıra diğer kurumsal ürün ve çözümlerimiz pazarda etkin olmayı sürdürecek”.

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik ise, “Bireysel ve kurumsal pazarda bir yandan ürün ve marka portföyümüzü genişletirken, diğer bir yandan da katma değerli dağıtıcılık konusunda sektöre yön veren önemli projelere imza atmaya devam ediyoruz” diye konuştu. “Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile güçlü kanal yapımız sayesinde Kaspersky Lab Türkiye’nin kurumsal kanaldaki ürün yaygınlığını artırmayı planlıyoruz” açıklamasını yapan Özçelik, ayrıca Kaspersky Lab Türkiye ile ortak bir vizyon yakalayarak, Penta ve Kaspersky Lab’in pazar payını artıracak ve büyümeyi sağlayacak hedef ve stratejiler doğrultusunda ilerleyeceklerini vurguladı.

Yazan 12 Mayıs 2013 Pazar. Kategori Ekonomi, Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME