KidzMondo çocuklara kodlama öğretecek

KidzMondo; Bilişim Garaj Akademisi işbirliği ile hayata geçirdiği KidzMondo TeknoPark ile çocukların dijital dünyayı en kapsamlı şekilde öğrenmeleri ve yarının mesleklerine bugünden hazırlanmalarının önünü açtı. KidzMondo TeknoPark’ta 5-12 yaş grubuna yönelik MEB onaylı eğitimlerde, çocuklar kodlama ve algoritmik düşünmeden robot tasarımına, 3D tasarımdan kodlamaya kadar farklı eğitimlere katılabiliyorlar.

Kodlama, en basit anlamıyla, bilgisayar ve türevi cihazlara ne yapacağını söylememizi sağlayacak yeniçağın “yabancı dil” becerisidir diyen Doç. Dr. Selçuk Özdemir, geçmişte sadece yazılım uzmanlarından beklenen kodlamanın, bilişim dünyasında ortaya çıkan inanılmaz ilerlemeler sonucunda, geçmiş yıllardaki yabancı dil ihtiyacı gibi artık herkesin sahip olması gereken temel bir beceri olarak karşımıza çıktığını belirtiyor.

Kodlama eğitimi neden hayati önem taşıyor!

İşte bu nedenle çocukların kodlama eğitimi almasının önemli değil hayati olduğunu vurgulayan Özdemir, tüm dünyada bugün ilkokul ve ortaokulda okuyan çocukların aldıkları eğitimle, biz yetişkinlerin sahip olduğu meslekleri icra etme şanslarının olmayacağının zaten sıklıkla vurgulanmaya başlandığını belirtiyor. Çünkü biliyoruz ki doktorluk gibi çok üst seviye meslekler bile akıllı cihazların baskısıyla önümüzdeki 20-30 yılda bugünkünden çok farklı olacak. Gelecekte bugünkü kadar çok sayıda doktor ihtiyacı olmayacağını belirten Özdemir, “Bilim ve teknolojiye öncelik veren şirket, kurum hatta ülkelerin rakiplerine göre bir değil birkaç adım önde olduğunu, dünyaya yön verebildiklerini görüyoruz. Sanayi devrimine ait olan “ara eleman” kavramının da yavaş yavaş yok olacağı yeni bir döneme girildi. En yeniyi tasarlayabildiğimiz sürece, üretimini ve lojistiğini çok fazla düşünmeyeceğimiz bu yeniçağın adı Tasarım Çağı. Anne-babalardan ricam, çocuklarını yine spor ve doğa etkinliklerine götürsünler, arkadaşları ile sosyalleşebilecekleri ortamlara soksunlar ama haftada 2-3 saatlerini de erken yaşta “bilişimle üretim becerisi kazanmalarını” sağlayacak etkinliklere ayırsınlar diyor.

Bilişim Teknolojileri Eğitimi KidzMondo TeknoPark’ta

Bilişim Teknolojileri Eğitimi ile yarının mesleklerine bugünden hazırlanan çocukların geleceğe özgüvenle bakacaklarını söyleyen KidzMondoTrump İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanvekili Hande Sabuncuoğlu, mimarisiyle gerçek dünyanın küçültülmüş halini yansıtan Türkiye’nin ilk eğlence-öğrence şehri KidzMondo Trump İstanbul’da, çocukların deneyimleyebileceği 40’dan fazla meslek olduğunu belirtiyor ve şöyle devam ediyor: . KidzMondo’ya gelen çocuklar, seçtikleri mesleklerde çalışarak kidlar kazanbiliyor, kazandıkları bu kidlarları da birbirinden eğlenceli aktivitelerde harcayabiliyorlar. Bu eğlenceli şehirde birbirinden farklı meslekleri deneyimleme imkanı bulan çocuklar, gerçek yaşamın temel ekonomik döngüsü hakkında bilgi sahibi olma şansını yakalıyorlar. KidzMondo Trump İstanbul, çocukların özgüven sahibi olmalarına, sosyalleşmelerine ve yaratıcı düşünmelerine katkı sağladığı gibi fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek oluyor.”

Yazan 10 Mayıs 2017 Çarşamba. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME