Kingston dünyanın ilk ultra düşük voltajlı belleklerini piyasaya sundu

asdDünyanın önde gelen bellek üreticilerinden birisi olan Kingston Technology, bugün dünyanın ilk ultra düşük voltajlı 1600Mhz’i 1.25 Voltta çalıştıran belleklerini piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Kingston “LoVo” (Lowe Voltage), HyperX DDR3 yüksek performanslı ürün serisinin bir parçası. 1.25 voltluk 1600 Mhz ve 1.35 voltluk 1866 MHz’den oluşan  iki adet “XMP- Hazır Profil” ile birlikte sunuluyor. Bunlardan ikinci ürün en yüksek perfomansa en düşük voltajla ulaşan dünyanın ilk belleği olma özelliğini taşıyor.

Kingston Üst Düzey Teknoloji Yöneticisi Mark Tekunoff “Kingston yeni nesil tasarruflu sistemlerin bir üst performansa geçişine öncülük etmekten gurur duymaktadır. Enerji farkındalığına sahip kullanıcılar daha iyi bir PC güç performansı elde edebilecekleri ürün araştırırken HyperX “LoVo” serisinin ötesinde bir başka ürünü inceleme gereği hissetmeyeceklerdir” dedi.

Bu ürünlerden öncü niteliğindeki 1600 Mhz, 1.25 volt gibi bugüne dek PC’ler için geçerli olan ultra düşük bir voltajda çalışma özelliğine sahip. Kingston “LoVo” serisi kapsamında 1.35 voltla çalışan 1600 Mhz İkili-Profil kiti ve ultra düşük voltaj 1.25 voltla çalışan 1333 Mhz’den oluşan üç yeni HyperX DDR3 ikili kanal ürününü piyasaya sürdü.

Kingston her üç kiti de Asus P7P55D EVO ana kart üzerinde büyük başarı ile test etmiş, tüm bu bellekler düşük enerjili ürün kullanımında daha yüksek performans elde eden çevre dostu PC’lerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yazan 22 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME