Kingston Technology 2009 Yılı Cirosu 4.1 Milyar Dolar

kingston_logoKingston, kötü ekonomiye rağmen ikinci en iyi satış yılını gerçekleştirdi.

Kingston Technology Company, Inc., Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology, bugün 2009 yılı global cirosunu, 2008’e göre 100 milyon dolar arttırarak, 4.1 milyar dolara çıkarttığını açıkladı.

Kingston, cirosundaki bu tutarlı artışı ortalama satış fiyatları, kurumsal ve bireysel müşteriler üzerinden geliştirilen taleplerin sağlıklı olması ve aynı zamanda şirketin SSD pazarına giriş yapmasına bağlıyor. Kingston yetkilileri yaptıkları açıklamada geçtiğimiz yılda oluşan fazla çip stoğu ve kötüleşen küresel ekonominin pazardaki bellek ürünleri talebinde düşüş oluşturduğunu, bu sene ise geçen seneye göre ciroda yaşanan artışın pazarın iyileşmesinin bir işareti olduğunu söylediler.

Kingston’ın kurucularından John Tu, “Bellek ürünleri pazarı da diğer birçok pazar gibi geçen seneye oranla ortaya çıkan finansal iyileşmeyi fark etti. Kingston ise DRAM ve Flash ürünleri fiyatlarında oluşan genel artışı kendi avantajına kullanmayı başardı. SSD pazarına girdiğimiz 2009 yılının başında ürün çeşitliliğini de artırarak geçtiğimiz 12 ay içerisinde bu alanda kendine sağlam bir yer edindi” dedi.

Kingston’ın diğer kurucu ortağı David Sun ise “Geçen sene bu zamanlarda kötü günler geçiriyorduk. Şirketimiz bu süreçte iyi bir sona ulaştığı için çok şanslıyız. Çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın, bayilerimizin ve müşterilerimizin desteğiyle kötü günleri atlattık ve birlikte daha iyi günlere bakmaktayız. Şu anda bulunduğumuz yerde olmaktan mutluyuz” dedi.

İlk işe başladığı 1987 Kasım’ından bu yana elde ettiği ikinci en yüksek brüt hacmine 2009 yılında ulaşan Kingston, en yüksek brüt hacmini ise 2007 yılında 4.5 milyar dolar ciro ile elde etmişti. Küresel pazarda ilk kez 1995 yılında 1 milyarlık ciroya erişen Kingston, 2004 yılında 2 milyar dolar, 2005 yılında ise 3 milyar dolarlık ciro ile kendi rekorunu kırmıştır.

Yazan 16 Şubat 2010 Salı. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME