KKTC, Kaspersky Lab Ve İş Ortaklarını Ağarladı

s1367826736_Kaspersky_Lab_i___ortaklar___bulu__mas__Kurumsal alanda uç nokta koruma çözümleri şirketi Kaspersky Lab, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Türkiye’nin her bölgesinden iş ortakları ve bayileriyle buluştu. Sadece bir günde potansiyeli yüksek ve nitelikli 40’ın üzerinde iş ortağına ulaşan firma, Türkiye’de kanal yapısını geliştirmeyi sürdürüyor.

Şubat ayında kurumsal pazara yönelik en yeni uçtan uca çözümü Kaspersky Endpoint Security for Business’ı pazara sunan şirket, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2013’te kurumsal ürün ve çözümlere odaklanacağını açıklamıştı. KKTC’de düzenlenen ve potansiyeli yüksek iş ortaklarının katıldığı bu etkinlik de aslında Kaspersky Lab’in bu yıl kurumlara odaklanacağının açık bir göstergesi oldu.

Düzenlenen partner etkinliğinde söz alan Kaspersky Lab yetkilileri, günümüzde kurumsal dünyada şirketleri bekleyen en yeni siber tehlikeleri ve bunlara karşılık önerdikleri ürün ve çözümleri aktardılar. Güvenli ve verimli bir ağı yönetmek için tasarlanan yeni kurumsal ve bireysel güvenlik çözümlerini tanıtan firma yetkilileri, aynı zamanda Kaspersky Lab iş ortağı olmanın avantajlarını da açıkladılar.

KKTC’deki bu keyifli buluşmada konuşma yapan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, öncelikle iş ortakları ve bayilere Kaspersky Lab Türkiye’nin 2013 yılı için hedef ve projelerini aktardı. Türkiye’de Kaspersky Lab olarak, bireysel tarafta en yakın rakiple birlikte pazarın yüzde 80’ine sahip olduklarını vurgulayan Selçuk, “Bu başarıda pazarın en büyük kanal dağıtıcıları, iş ortakları ve bayileriyle çalışıyor olmamızın payı büyük; bu sinerji gücümüze güç katıyor” açıklamasını yaptı. Ortaklıkların, her iki tarafa da sağladığı faydaları özetleyen ve Kaspersky Lab Türkiye olarak, kanal satışı ve bayi yapılanmasına ayrı bir önem verdiklerini söyleyen Selçuk, “Bugün itibariyle lisans yenilemesi olan 5000’i aşkın kurumsal müşteriye ve 1500’ün üzerinde kurumsal iş ortağına sahibiz. Bu rakamın hızla artması için çalışmalarımız sürüyor. Bünyemize kattığımız her yeni partner ve bayi, Kaspersky Lab’in Türkiye’de yapılanmasının yeni gücü olacaktır.” diye konuştu.

Etkinlikte, Kaspersky Lab Türkiye Kanal Müdürü Mehmet Karnak, Kaspersky Lab iş ortağı olmanın getirdiği faydaları ve Bilge Adam işbirliğinde gerçekleştirilecek eğitim programından bahsetti. Kaspersky Lab Türkiye Kurumsal Ürünler Satış Müdürü Ercüment Ekim, bayilere BT güvenliğiyle ilgili son trend ve gelişmeleri aktarırken, Kaspersky Lab Türkiye Bireysel Satış Müdürü Selin Yücetürk ise Kaspersky Lab’in bireysel pazara yakın zamanda sunacağı en yeni ürünü Kaspersky Lab Pure 3.0 hakkında bayileri bilgilendirdi.

Yazan 11 Mayıs 2013 Cumartesi. Kategori Ekonomi, Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME