728x90 ad code [Sitewide - Site Header]

KOBIL CEO’su’na göre bankalar maksimum güvenliğe PSD2 ile hazırlanmalı

KOBIL CEO’su İsmet Koyun: “Artık bankalar hesaplarını FinTech’lere açmak zorundalar. Bu da üst düzey güvenliği ve dijital kimliğin korunmasını beraberinde getiriyor. KOBIL teknolojisini kullanan tüm bankalar buna hazır. PSD2’ye dikkat etmezseniz oyuncu olmaktan çok seyirci oluyorsunuz. KOBIL, global bir Türk markası olarak bunu yapabilen tek ve ilk teknoloji güvenlik firması.”

Müşteri kimliğinin mobil dünyadaki yeri gittikçe daha fazla önem kazanacak. Müşteriler şirketlere, kişisel verilerini güvende tuttukları için güveniyorlar. Adlarını, adreslerini ve hatta banka verilerini ifşa ederek şirketlere hâlihazırda büyük bir güven duyuyorlar. Birçok şirket için bu eşit derecede hem bir nimet hem de bir problem. Bununla birlikte, güven kaybı ve güvenlik, bir şirketin itibarının ve varlığının temelinden sarsılmasına da neden olabilir. Mobil uygulamalarda güvenlik ihlalleri ve bunlardan yararlanma yolları ile zaten kapsamlı bir ticaret var. İnternetin ardında çalıntı kimliklerle yapılan ticaret, saldırganlara milyonlarca gelir kazandırıyor.

KOBIL’e ait Public-Key-Infrastructure (PKI) ve sanal akıllı kart teknolojisi ve sayısız entegre güvenlik özellikleriyle, müşterinin kimliği ve verileri tüm dijital süreç boyunca ve tüm platformlarda koruma altına alınıyor. Mobil Uygulama Güvenliği Teknolojisi (mAST) ile KOBIL, insanların, makinelerin ve eşyaların yanı sıra mobil uygulamalar, cihazlar, uygulamalar, işlemler ve süreçleri dijital dünyada birbirine bağlayan akıllı bir yazılım çözümü sunuyor.

KOBIL CEO’su İsmet Koyun, “Dijital dünyada güvenli bir kimlik her şey değildir, ancak bu olmadan her şey, hiçbir şeydir. 31 yıldır KOBIL bunun peşinde. Bugün Türk bankaları AB’ye tabi değilim diyebilir ancak global saldırılara tabisin; böyle düşünmeliler. Son zamanlarda bankaların da saldırıya uğramasıyla birlikte artık güvenlikte de geleceği koruma altına alan üst düzey bir standart oluşturulması gerekiyor. Bu ortamda PSD2 standartları ile korunabilirsin ancak seneye belki bunu daha da artırmak gerekecek. Artık bankalar hesaplarını FinTech’lere açmak zorundalar. Bu da çok üst düzey güvenliği ve dijital kimliğin korunmasını beraberinde getiriyor. KOBIL teknolojisini kullanan tüm bankalar buna hazır. PSD2’ye dikkat etmezseniz oyuncu olmaktan çok seyirci oluyorsunuz. KOBIL, global bir Türk markası olarak bunu yapabilen tek ve ilk teknoloji güvenlik firması.”

Bir söz vardır: “Innovate or die” (yenilikçi ol ya da yok ol). Bu durumu fırsata çevirip PSD2’ye odaklanan bankalar üst sıralarda yelerini alacaklar.

URL: http://www.pctime.com.tr/?p=20676

Yazan Tem 17 2017. Kategori Güncel, Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

120x600 ad code [Inner pages]
Giriş | 2004-2017 © PC TIME