Kobilere yönelik yeni sunucu: Century Foundation

snc_centuryfoundationSNC Bilgisayar, gerçek sunucu bileşenleriyle üretilen, Microsoft’un küçük ve orta ölçekli firmalar için tasarladığı Windows Server 2008 Foundation Edition işletim sistemiyle birlikte kullanıcıya teslim edilen SNC Century Foundation sunucusunu pazara sundu. SNC Century Foundaiton, Windows Server 2008  Foundation Edition 15 CAL (kullanıcı lisansı) ile birlikte geliyor. SNC Foundation sunucu, uygun fiyatı ile giriş seviyesi sunucu ihtiyacını masaüstü bilgisayarlarla karşılayan KOBİ’lere kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. SNC Bilgisayar USD 1.000’ın altındaki kullanıcı fiyatı ve kalitesiyle KOBİ’leri sunucu teknolojisiyle tanıştırmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SNC Bilgisayar Genel Müdürü Mehmet Irgaç; “Türkiye’de yıllık ortalama 3 Milyon masaüstü bilgisayar satılıyor, bunun yanında satılması gereken sunucu sayısı 90.000 ile 120.000 arası olmalı. Maalesef Türkiye pazarında bu rakam ancak 24.000’e ulaşabiliyor. Kullanıcılar özellikle giriş seviyesi sunucu ihtiyaçlarını masaüstü bilgisayarlarla karşılamayı tercih ediyorlar. Bu tercih ilk satın alma aşamasında çok cüzi karlar sağlasa da, uzun vadede durumun böyle olmadığı ortaya çıkıyor. Masaüstü bilgisayarların çalışma mimarileri sunucu olarak kullanılmaya uygun olmadığından, sunucudan beklenilen performansın alınamamasının yanında, parça arızaları ve sistemin durması sebebiyle işletmeler oldukça sıkıntılı anlar yaşayabiliyorlar. SNC Bilgisayar olarak Century Foundation modelimizle, işletmelerin giriş seviyesi sunucu ihtiyaçlarını, gerçek sunucu ve yanında buna özel işletim sistemiyle ve uygun fiyatlara karşılayabilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

SNC Century Foundation Sunucunun Özellikleri:

* SNC Century Silver Sunucu Kasası (300 Watt)
* SNC 3200 chipset Server Anakart
* Intel XEON X3110 3GHz 133 MHz 6 MB Dual Core 45 NM
* SNC 2 GB DDR2 800 MHz ECC (maksimum 8 GB)
* SNC 500 GB 7200 RPM SATA2 (maksimum 6 adet)
* PCI Express x8 (2 adet), PCI Slots 32 bit (2 adet)
* 2x Gigabit Ethernet
* SNC DVD-RW SATA
* SNC Klavye, USB-Siyah
* SNC Optik Mouse, USB-Siyah
* MS Win Server Foundation 2008 R2 OEM TR (SNC)

Yazan 27 Kasım 2009 Cuma. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME