Lacie’den estetik açıdan göz dolduran bir taşınabilir disk

lacieIndex, tasarımıyla göz dolduran, teknolojiyle estetiği birleştiren LaCie marka taşınabilir disklerin yepyeni modellerini Türkiye genelinde satışa sundu. Bu tasarımıyla göz dolduran taşınabilir diskler için LaCie dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck ile işbirliği yaptı. Starck’ın ikonik imzasının da yer aldığı taşınabilir disklerin magma yapılı tasarımı içlerindeki gücü sembolize ediyor.

Türkiye’nin bilişim teknolojileri firmalarından Index Bilgisayar, LaCie markasının tasarımını Philippe Starck’ın yaptığı yeni taşınabilir disklerini Türkiye pazarında dağıtmaya başladı. LaCie’nin dünyaca ünlü tasarımcı Philippe Starck ile yaptığı işbirliği sonucunda ortaya çıkan LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk ve LaCie Starck Mobil Taşınabilir Disk, kullanıcılarını teknolojisinin yanı sıra estetik tasarımıyla da göz dolduruyor.

Tasarımcı Philippe Starck’a göre “Teknolojik dehalar, henüz sınırları bilinmeyen inanılmaz bir güç ile katlanarak artıyor. Bu taşınabilir disklerin mükemmel geometrik şekilleri içinde, magma yapısı ardına gizlenmiş hazır bir güç saklanıyor. Dış görünüşünde akkor haline gelmiş magmayla sembolize edilen üstün bir gücün, yol gösterilen bir özgürlüğün yansıması bulunuyor. Yoruma açık ama gizem baki kalıyor”.

Starck’ın tasarım felsefesini tamamlayan ise dokunmanıza yanıt veren akıllı bir yüzey oluyor. Yalnızca LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk’te bulunan bir özellik olarak, tek bir parmak dokunuşunuzla istediğiniz uygulamayı açabiliyor, dokunmaya duyarlı yüzeyi özelleştirebiliyorsunuz. İşte dijital hayatınızı düzenlemenin kolay ve etkin bir yolu.

Sağlam alüminyum kasa içinde bulunan LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk ve LaCie Starck Mobil Taşınabilir Disk tüketici taşınabilir diskleri pazarındaki en dayanıklı seçenekleri oluşturuyor. Dayanıklı dış yüzeyi taşınabilir sürücüleri darbelerden ve aşırı ısınmadan koruyor, saklanan verileri tamamen güvenilir hale getiriyor. LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk’te Starck’ın imza sembolü şeklinde bir durum ışığı bulunuyor. Sembol diskin farklı çalışma durumlarını yansıtacak şekilde turuncu ve yeşil renklerde yanıyor. LaCie Starck Mobil Taşınabilir Disk’te elverişli bir depolama ve veri erişimine olanak tanıyacak şekilde yerleştirilmiş bir USB kablo da yer alıyor.

LaCie Starck taşınabilir diskleri, içerdiği USB 2.0 arabirimi ile PC ve Mac’lerde kolaylıkla kullanılabiliyor. Ayrıca pazarda en güçlü yazılım paketlerinden biriyle, LaCie Backup Assistant ve LaCie Desktop Manager yazılımlarıyla birlikte sunuluyor. Bu sayede formatlamayı, yedeklemeyi ve taşınabilir diskin özelleştirilmesini kolaylaştırıyor.

LaCie’nin Starck ile ilk işbirliği sonucunda ödül kazanmış “Toaster” taşınabilir disklerinden 15 yıl sonra yeni Starck tasarımı taşınabilir diskler ürün geliştirme aşamasında işlevselliğin yanı sıra estetiğin de önemini vurguluyor.

LaCie Starck Masaüstü Taşınabilir Disk 1 TB ve 2 TB kapasite seçeneklerinde, LaCie Starck Mobil Taşınabilir Disk ise 320 GB ve 500 GB kapasite seçeneklerinde bulunuyor. Tüm bu seçenekler Türkiye pazarına Index Bilgisayar tarafından sunuluyor.

Yazan 18 Aralık 2009 Cuma. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME