League of Legends Türkiye Büyük Finali

LOL_LOGODünyanın en çok oynanan PC oyunu ünvanını taşıyan League of Legends oyununun yapımcısı Riot Games’in ev sahipliğinde, League of Legends Türkiye Büyük Finali basın toplantısı gerçekleşti. Riot Games Türkiye ekibi, Avea yöneticileri ve League of Legends 3. sezon finaline kalan 8 takım ve menajerlerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, bugüne kadar elektronik spor adına yapılacak en büyük açık hava organizasyonu League of Legends Türkiye Büyük Finali lanse edildi.

Tüm sezon boyunca birbirinden heyecanlı karşılaşmaların yaşandığı League of Legends Türkiye 3. sezonunda gelinen noktayı değerlendiren ve bu final mücadelesi ile e-sporun Türkiye’deki geleceğine değinen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu konuşmasında “Son 5 yılda tüm dünyada oldukça büyük kitlelere ulaşan e-spor, Türkiye’de de kendini hissettiriyor. League of Legends sezon maçlarının izlenme oranı Amerika, Avrupa, Çin, Kore ve Türkiye’de standart TV programlarının izlenme oranı ile yarışıyor. Türkiye’de şu ana kadar gerçekleşecek en büyük e-spor finaline açık hava alanda 5.000’den fazla seyirci tanıklık edecek. “ sözlerini kaydetti.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu’nun açılış konuşması ve sunumunun ardından toplantı Avea Bireysel Segment Yönetimi Direktörü Zeynep Manço’nun konuşması ile devam etti. Türkiye’de gelişmekte olan e-spora Avea’nın verdiği destekten bahseden Manço sözlerine şöyle devam etti: “Avea olarak, FC Barcelona ve NBA gibi ortaklıklarımızla, gençlerimize dünyanın en seçkin ortamlarına, alanında en iyi dünya kuruluşlarına erişebilme imkanı sunma hedefi ile hareket ediyor; evrensel birleştirici özeliği olan sporu da farklı boyutlarıyla sahipleniyoruz. Dolayısıyla, takım ruhu, mücadele gücü, başarı gibi Avea ile aynı misyonu ve vizyonu taşıyan değerler için iyi bir örnek teşkil ettiğini düşündüğümüz e-spor oyunlarının ülkemizde de gelişmesi için etkin bir rol üstlenmeye devam ediyoruz. Çünkü Türkiye, sahip olduğu genç nüfusun yanında 32 milyona yakın internet kullanıcısı ile dünya genelinde e-spor pazarında da adeta parlayan bir yıldız konumunda. Bu kapsamda, League of Legends’ın ülkemizde yıl boyunca sürecek turnuvasının proje ortağı olarak, gençlerimize yükselen bir alanda yepyeni bir yol açmayı; kendilerine koyabilecekleri yeni bir hedef yaratabilmeyi amaçlıyoruz.”

Etkinlikte, Avea işbirliği ile 27 Temmuz 2013 tarihinde, İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek ve League of Legends Türkiye’nin 3. sezon Şampiyonu’nun belli olacağı final maçlarına katılmaya hak kazanan 8 takım basına takdim edildi. Sezon boyunca süren muhteşem mücadelelerin ardından rakiplerini eleyerek finale kalan 8 takım arasından kazanan takım 40.000 TL’lik büyük ödülün ve sponsor ödüllerinin yanı sıra Köln’de düzenlenecek GamesCom’daki elemelerde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak. GamesCom’daki elemelerden Türk takımı geçerse Laker’sın basketbol sahası olan Staples Center’da gerçekleştirilecek Sezon 3 finallerine gitme hakkını kazanacak.

Bu görkemli etkinliğin diğer sponsorları arasında Bilge Adam, Logitech ve Pepsi firmaları da yer alacak. Ayrıca Türkiye’deki tüm elektronik spor hayranları için 5000 adet TBF davetiyesi ücretsiz olarak Lol Türkiye Resmi Facebook sayfası üzerinden ilerleyen günlerde dağıtılacak.

Yazan 22 Temmuz 2013 Pazartesi. Kategori Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME