League of Legends’ın Yeni Şampiyonu Yaşar Üniversitesi Oldu

League of LegendsTürkiye’nin en çok sevilen oyunu “League of Legends”ın düzenlediği 2. Üniversite Turnuvası’nı, 147.350 kişi izledi.

10,11,12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve 34 üniversite şampiyonları arasında gerçekleşen “League of Legends” 2. Üniversite Turnuvası’nda takımlar Adalet Meydanlarında büyük ödüller için yarıştı. Anlık 9.220 izleyici sayısına ulaşan turnuvada ödül kazanan takımlar sırayla, Yaşar Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi oldu.

Cumartesi günü çeyrek finaller ve Pazar günü yarı final ve final maçları oynandı. Maçlarda, kendi üniversitelerinin şampiyonları olan takımlar arasında geçen büyük mücadelenin sonunda, şampiyon olan Yaşar Üniversitesi takımı; 5 adet ASUS Nexus7 tablet bilgisayar, ikinci olan Sabancı Üniversitesi 5 adet ASUS GTX650Ti ekran kartı ve üçüncü olan İstanbul Teknik Üniversitesi ise ASUS Vulcan ANC kulaklığın sahibi oldu.

Toplamda 18 saat süren ve LOL TV’den canlı olarak yayınlanan kıyasıya mücadeleyi 2. günün sonunda toplamda tekil 147.350 kişi izledi. Geçtiğimiz yıla oranla okulların katılımında %50 oranında artış yaşanan League of Legends’ın 2. Üniversite Turnuvası’nda ayrıca League of Legends’ın üniversitelerdeki elçi programı olan Kampüs Sihirdarları’nın sayısı da 40’a ulaştı.

Yazan 30 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME