Lego’ nun yeni çevrimiçi oyunu “Lego Universe”

legouniverse-1024x724Yap-Boz ve yapı oyuncakları üreten Lego firması bu yılın ikinci yarısında “Lego Universe” isimli çevrimiçi çok oyunculu bir oyun çıkarmayı planladıklarını açıkladı. İş geliştirme departmanı başkanı Mark Hansen yaptığı açıklamada çıkaracakları oyun ile Lego’nun yaratıcı müşteri kitlesine hitap edecklerini söyledi.

Aynı zamanda projeyi de yöneten Mark Hansen Lego müşterilerinin yeni oyun ile sınırsız olanaklara sahip oldukları sanal bir dünyada gerçekte olduğu gibi parçaları biraraya getirerek yeni yapılar inşa edeceklerini belirtti.

2010 yılı gençlik eğlence ve teknoloji konferansında, oyunun yapımcı şirketi NetDevil’in kurucusu Ryan Seabury ile birlikte oyun hakkında detaylar veren Mark Hansen, “Lego modüler bir sistem. Bu sistemde parçalar birden fazla şekilde bir araya gelerek yeni yapılar oluşturuyor ve kullanıcılarına sınırsız sayıda imkan sunuyor.” dedi. Hansen açıklamasında ayrıca 8-12 yaş grubunu hedeflediklerini söylerken büyüklerin de eğlenerek oynayabilecekleri bir oyun geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Oyunun hedef kitlesi de göz önüne alınınca World of Warcraft gibi oyunlardan ayrıldığını söyleyebiliriz. Ama oyun içinde tabiki herkesi ortak bir amaç ile hedef alabileceği bir ana görev var. Bu ana görevde oyuncular yaratılan sanal dünyayı kötü, karanlık taraf varlıklardan korumaya çalışıyorlar. Oyudaki bu kötü güç oyuncuları esir alıyor ve elindeki parçaları çalıyor. Ana görev ile oyuncuların oyunda yeni özellikler ve değişik modellemeler yapmasına olanak veren parçalar kazanabileceği bir kazanma duygusu aşılanması hedeflenmiş.

Lego firması çevrimiçi oyun dünyasına yeni olsa da Mark Hansen yaptıkları işi ciddiye aldıklarını ve Lego severlerin zevkle oynayabileceği bir dünya yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Yazan 26 Şubat 2010 Cuma. Kategori Fotolar, Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME