LG’ nin yeni telefonu “mini”

lgMobil iletişimde yenilikçi teknolojileriyle dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden LG Electronics (LG), dünyanın ilk “Üç Yönlü Senkronizasyon” (3-Way Sync) teknolojisine sahip cep olan yeni LG Mini’yi (LG GD880), Dünya Mobil İletişim Ticaret Kongresi’nde (Mobile World Congress) tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Şu anda sadece akıllı telefonlarda bulunan Cloud Computing’in bir türü olan LG Air Sync özelliğine sahip ilk telefon olan LG Mini, mobil iletişim alanında yepyeni bir dönemi başlatıyor.

10,6mm kalınlığında ve yalnızca 99gr ağırlığındaki yeni LG Mini, kullanıcılarına LG Air Sync adı verilen Üç Yönlü Senkronizasyon da dâhil olmak üzere birçok özellik sunuyor. Bu yeni nesil teknoloji sayesinde kullanıcılar, telefonlarındaki verileri bilgisayarlarındaki bilgilerle ve internet tarayıcılarının kayıtlarıyla kablosuz bir ağ üzerinden kesintisiz bir şekilde güncelleyebiliyor. Fotoğraf, video, takvim, telefon defteri gibi içeriklere istedikleri zaman ulaşıp, üzerlerinde değişiklik yapabiliyorlar.

Günümüzün bilgi odaklı toplumunda içerik ve veriye boğulmuş durumda yaşadığımızı, bu nedenle önümüzdeki yıllarda mobil iletişim pazarındaki en büyük rekabet alanlarından birinin veri yönetimi teknolojisinde ve özellikle de farklı cihazlar arasında kesintisiz iletişim sağlama üzerinde yaşanacağını belirten LG Electronics Mobil İletişim İş Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Skott Ahn,“Yeni LG Mini, teknolojik entegrasyona imkân sağlayan benzersiz LG Air Sync hizmetiyle bu trendlere cevap verecek.” diye ekliyor.

Kullanıcıların kişisel tercih ve bilgilerini takip eden LG Air Sync üç şekilde çalışıyor: Geçmiş Eşzamanlama (History Sync) fonksiyonu sayesinde telefon tarayıcısı, kullanıcıların bilgisayarlarında ziyaret ettikleri son 100 web sayfası ile güncelleniyor ve kullanıcılar istedikleri web sayfasına bıraktıkları yerden geri dönebiliyorlar.

Kişisel Bilgi Yöneticisi (Personal Information Manager Sync) fonksiyonuyla kullanıcı, LG Mini içindeki iletişim bilgileri ve günlük planları bilgisayardaki bilgilerle uyumlu hale getirebiliyor. Telefonu unutma ya da kaybetme durumunda bile bilgisayarından bu bilgilere ulaşabiliyor. R-Click fonksiyonu sayesinde de bilgisayarındaki fotoğraf ve bilgileri anında LG Mini’ye aktarabiliyor.

Piyasadaki en küçük ve en ince 3,2 inç dokunmatik ekranlı telefon olan LG Mini, hızlı internet tarayıcısı ve hızlı e-posta tuş özellikleriyle büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.  Güçlü SNS özellikleri sayesinde kullanıcılar, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri yoluyla arkadaşlarıyla kolayca bağlantıda kalıyor ve onlardan gelen güncellemelerden dakika dakika haberdar olabiliyorlar.

Küçük boyutlarına rağmen 5.0 megapiksel kamera, Wi-Fi, A-GPS, FM radyo ve 7.2 Mbps HDSPA özelliklerine de sahip olan LG Mini, Mart ayından itibaren Avrupa’da ve ardından diğer pazarlarda yerini alacak.

Yazan 26 Şubat 2010 Cuma. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME