LG SL9000 sınır tanımıyor

SL90_sLG Electronics’in geliştirdiği, dünyanın ilk Çerçevesiz LED LCD TV Serisi, ilk kez, sinema ve sanat dünyasının ezber bozan isimlerinin katıldığı Sınır Tanımayanlar Partisi’nde tanıtıldı.

Evde Sinema Keyfinde Sınırlar Kalkıyor

İnce tasarımıyla bulunduğu her ortama yakışan SL9000 Full HD Çerçevesiz TV (BORDERLESS™ TV), sahip olduğu LED arka ışık teknolojisi ve özel görüntüleme teknolojileri sayesinde, mükemmel bir görüntü kalitesi sunarken, çerçevesiz tasarımıyla sınırsız bir hayal gücünü temsil ediyor.

Hayatın her anında, gerek yaşam felsefeleriyle gerekse yaptıklarıyla ezber bozan, sınır tanımayan insanların seçimi olmaya aday olan SL9000’de, eşsiz bir sinema deneyimi için ekranla çerçevenin arasındaki boşluğu ortadan kaldıran laminasyon kaplama kullanılıyor.

SL9000’in tamamen düz yüzeyini kaplayan özel lamine tabaka ekranla çerçeve arasındaki hattı ortadan kaldırırken, yansımayı da büyük ölçüde azaltıyor. Yalnızca 2.9 cm inceliğe sahip olan SL9000, ev eğlencesinin sınırsız dünyasına açılan bir pencere haline geliyor.

LG’nin yenilikçi tasarım anlayışının zirvesinde yer alan SL9000’in, mükemmel görüntü kalitesinin ardında sıra dışı bir teknoloji yer alıyor. Arka LED aydınlatma, daha gerçek siyahlar ve daha hassas gri tonlamaları veren 3,000,000:1 gibi son derece yüksek bir dinamik kontrast oranı sunuyor. Parlamayı önleyen Full HD 1080p ekran, dikkati dağıtan yansımaları önleyerek odadaki herkese sinema kalitesinde film seyretme imkanı tanıyor.

LG’nin TruMotion 100Hz teknolojisi, hızlı hareket eden görüntülerde keskinliği ve ince detayları mükemmele ulaştırırken aynı zamanda hareketten kaynaklanan izleri azaltarak sıra dışı bir netlik sağlıyor.

SL9000, gizli hoparlörü sayesinde, televizyonun estetiğini bozan biçimsiz hoparlör ızgaralarına gerek kalmadan olağanüstü bir ses sunuyor. Televizyonun altına yerleştirilen yeni ince hoparlörler, üstün ses kalitesi sağlayarak televizyonun tasarımını daha aerodinamik hale getiriyor.

SL9000’in dijital içerikli cihazlara kablosuz olarak bağlanabilme özelliği, Bluetooth uyumlu cihazlardan müzik, film ve fotoğraf gibi içerikleri kolayca ve hızlı bir şekilde ekrana taşımayı sağlıyor. Bu özellik sayesinde ayrıca kablosuz kulaklık kullanılarak da içerikler dinlenebiliyor.

Modelde bulunan USB 2.0 bağlantı girişi, harici hard disk, bellek kartı veya flaş sürücülerden yararlanarak JPEG, MP3, MPEG4 ve DivX dosyaları gibi daha fazla dijital içeriğin televizyonda gösterilebilmesine olanak tanıyor.

Yeni SL9000, tasarmı ve teknolojisiyle olduğu kadar çevreci özellikleriyle de sınır tanımıyor. Beş ayrı enerji tasarruf moduna sahip olan model, klasik LCD televizyonlardan yüzde 80’e varan oranlarda daha az enerji tüketiyor. Aynı zamanda, LG’nin odadaki ışığı inceleyerek televizyonun arkadan aydınlatmasını akıllı bir biçimde kısan Akıllı Sensörü, görüntü ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

LG’nin Çerçevesiz TV Serisi’nin diğer bir modeli olan SL8000’in enfes dış görünümünün altında, LG’nin “Uzman Modu” aracılığıyla hassas ayar yapılabilen Full HD 1080p SuperIPS bir panel bulunuyor. TruMotion 200Hz teknolojisi, ekranda hızlı hareket eden görüntülerin daima keskin olmasını sağlarken, 150,000:1 oranındaki dinamik hassas kontrast, televizyona şaşırtıcı bir netlik kazandırıyor. Özel Akıllı Sensör ve enerji tüketimini azaltan özellikler SL8000’de de yer alıyor.

Yazan 28 Kasım 2009 Cumartesi. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME