LG’den Cepte Hız Rekoru

LGİleri teknolojili kablosuz telefon cihazları ve aksesuarları alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olan LG Electronics MobileComm U.S.A., Inc., Uzun Vadeli Dönüşüm (LTE) teknolojisinin gelişkin yetilerini bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarında başarıyla sergiledi.

LG standında gerçekleştirilen çalışmayla, dünyada saniyede 100Mb’lık ilk LTE veri indirme hızlarından biri sergilenmiş oldu. LTE, dünyadaki gelecek nesil mobil iletişim hizmet teknolojisi unvanını taşıyor.

LG, LG’nin LTE USB Modemine bağlanarak, veri indirmede saniyede 100Mb, veri göndermede ise saniyede 50Mb’lık hızlarda full HD video dosyalarının, video konferansların ve internet gezintilerinin gerçek zamanlı gösterimlerini sundu. Bu teknolojiyi gözünüzde canlandırmak isterseniz, bir filmin tamamını cep telefonunuza sadece bir dakika içerisinde indirebildiğinizi düşünün. Böylesine inanılmaz hızda bir veri indirme uygulaması, LG adına yine bir başka teknolojik dönüm noktasına damgasını vurdu.

LG aynı zamanda, LTE ve CDMA şebekeleri arasında kesintisiz ağ dönüşümüne olanak tanıyan “devir teslim” teknolojisini de kamuoyu önünde ilk kez açıkladı. LG, geçen Ağustos ayında Devir Teslim için tasarlanmış olan ve LG’nin patentli ürünü olan bir önceki 4G LTE cihazının daha da ince bir versiyonundan yararlanarak, LTE ve CDMA antenleri arasında, video dosyası indirmeye, internette gezinmeye ve internet üzerinden telefon görüşmesi yapmaya olanak tanıyan kesintisiz ve sonsuz veri aktarımlarını uygulamalı olarak gösterdi.

LG Electronics Mobile Communications Company Başkan ve CEO’su Dr. Skott Ahn, “LG yıllardır 4G mobil iletişiminin ana damarı olan LTE teknolojisinin geliştirilmesinde öncülük ediyor. Bu yıl devreye girecek olan LTE’nin ticarileştirilmesi çabaları doğrultusunda, daha da başka LTE cihazlarını çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, LG ve Verizon Wireless, LTE şebekelerinin mümkün kıldığı gelişkin yetileri ve uygulamaları sergilemek üzere işbirliği yapıyor. CES 2010 sırasında, şirketlere 4G LTE teknolojisine yönelik uygulamalar, ürünler ve hizmetler geliştirmeleri bakımından uygun bir ortam sağlayan Verizon Wireless Yeni Ürünler Merkezi çeşitli uygulamalar sergileyecek olup, Yeni Ürünler Merkezinin başlıca üyelerinden biri olan LG Mobile Phones bu sunumların önde gelen katılımcılarından biri olacak.

LTE şebekesi uygulamalı örneğinin gelişkin yetilerini destekleyecek LTE bağlantı modüllerini ve cihazlarını sağlayan LG, aşağıdaki ürünlerin geliştirilmesi konusunda diğer şirketlerle işbirliği yapıyor:

• Bir güvenlik kamerası aracılığıyla ev güvenliğine yönelik izleme uygulaması sunan bir ev ağ geçidini de içeren ev gözetim çözümlerinin yanı sıra, bir akıllı telefon ve bir web ana kapısından ev aletleri izleme ve enerji yönetimi.

• Bir web ana kapısı veya bir akıllı telefon aracılığıyla izlenebilen, ev gözetimine yönelik yayın sağlayan bir iç mekan/dış mekan IP güvenlik kamerası.

• Çok kullanıcılı video konferans özelliğini destekleyen başka cihazlara, bir 4G bağlantısı aracılığıyla kameraya çekilmiş IP video aktaran bir video konferans ürünü.

Yazan 15 Ocak 2010 Cuma. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME