Mac OS X işletim sistemini Nokia N900’de çalıştırmayı başardılar!

n900-macosDaha önce Mac OS X işletim sistemini cep telefonunuzda çalıştırabiliyor olmayı istediniz mi? Finlandiya’lı bir hacker, Apple’ın işletim sistemini iPhone dışında bir smartphone’da çalıştırmayı başardı.

Fin bilgisayar dahisi Toni Nikkanen, Mac OS X işletim sisteminin bir cep telefonunda çalışmasını sağlayabilen ilk kişi oldu. Nikkanen, Nokia’nın N900 modelinde, 2003 yılında piyasaya sürülen Mac OS X 10.3 “Panther” işletim sistemini çalıştırmayı başarsa da, maalesef işletim sistemi oldukça yavaş çalışıyor.

Bazı blog yazarları, iPad’in, Mac OS X işletim sistemini sonunda mobil olarak tecrübe etmemizi sağlayacağını öne sürmüştü. Ancak, geçtiğimiz çarşamba iPad’in tanıtılmasıyla durumun tahmin edildiği gibi olmadığını, Apple’ın yeni tablet bilgisayarının iPhone’un işletim sistemi benzeri bir işletim sistemi çalıştıracağını öğrendik. Aynı anda çoklu uygulama çalıştırma limitleri olması sebebiyle iPhone işletim sisteminin kullanılacağının duyurulması, kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı.

Yazan 02 Şubat 2010 Salı. Kategori Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME