Mahsun Kırmızıgül’ün filmi “Mucize” sosyal medyada büyük beğeni topladı

mucize-genelOnline Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds’ın analizine göre, Facebook, Twitter ve Google+’da Mahsun Kırmızıgül’ün filmi “Mucize”yi yorumlayanların %91’i filmi beğendi!

Türk teknoloji şirketi Proline’ın Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, 1-6 Ocak tarihleri arasında yaptığı sosyal medya analizinde Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği “Mucize” filmini mercek altına aldı. 2015 yılının ilk gününde vizyona giren Mucize filmi hakkında sosyal medya kullanıcılarının paylaştıkları mesajları inceleyen MeaMinds, filmin sinema severler nezdinde uyandırdığı yankıyı da gözler önüne serdi.

Filmin beğenilme oranı %91!

Sosyal medya kullanıcılarının Facebook, Twitter ve Google+ platformlarından Mucize filmi hakkında paylaştığı mesajları inceleyen MeaMinds, izleyici kitlesinin ezici çoğunluğunun filmi genel olarak beğendiğini gözler önüne serdi. Verilere göre paylaşılan mesajların %91’i film hakkındaki “olumlu” görüşlerden oluşuyor. Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı mesajların %3’ü film ile ilgili “olumsuz” mesajlardan oluşurken, %6’lık dilim “nötr” mesajları içeriyor.

mucize_meamindsPaylaşılan mesajların %66’sının Facebook, %33’ünün Twitter üzerinden gönderilmiş olması dikkat çekiyor. MeaMinds’ın analizine göre sosyal medyada “Mucize” filminden bahsedenlerin %53’ünü erkekler, %47’sini ise kadınlar oluşturuyor. Mesajların paylaşıldığı kanallar kapsamında masaüstü bilgisayarlar %82’lik orana sahipken, mobil cihazların oranı %18’de kaldı.

Filmle ilgili yapılan olumlu yorumların büyük çoğunluğu başarılı performansı ile oyuncu Mert Turak ve yaşanmış bir hikayeden uyarlanan senaryosu ile Mahsun Kırmızıgül hakkında oldu.

2011 yılında kullanıma sunulan MeaMinds; Twitter ve Facebook gibi Türk kullanıcılarının yorum yapmak için en çok tercih ettiği sosyal medya mecralarında paylaşılan içerikleri otomatik “olumlu”, “olumsuz” ve “nötr” olarak anlamlandırarak, kurumlara pazar analizi, etki değer analizi, rekabet analizi gibi her markanın ihtiyacına göre farklı raporlama imkânları sunuyor.

 

Yazan 08 Ocak 2015 Perşembe. Kategori Güncel, Her Şey!, Manşet, Son Dakika, Sosyal Ağlar, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME