“MANO MAG”Türkiye’nin İlk Mekan ve Tasarım Kültürü Tablet Dergisi

mano mag logoAtelier Mano; çeşitli ölçeklerdeki tasarım problemlerine disiplinlerarası yaklaşımı esas alan ve farklı mekan deneyimleri tasarlamayı amaçlayan yaratıcı ve düşünsel bir mimari tasarım atölyesi olarak kurgulandı. Mimarlık ve tasarım alanlarında yeni açılımlar sağlamak için inovatif bir yaklaşım benimseyen Atelier Mano’nun yenilikçi, girişimci ve sorgulayan yapısının bir uzantısı olan MANO MAG, bu alt projelerden dijital yayın ayağını oluşturmasının yanı sıra Türkiye’nin ilk mekan ve tasarım tablet dergisi olma ünvanına da sahip. Belirli bir beğeni düzeyini yansıtarak, atölyenin yaratıcı ortamının, tasarım çizgisinin yerel ve uluslararası düzeydeki hayata geçirilmiş örneklerini bir araya getiren bir mecra MANO MAG.

MANO MAG kurucu ve yayın yönetmeni Mim. Dila Gökalp her doğrultuda tasarım ve mimarlığa dair izleri yakaladıklarını ve yola çıkışlarının işte bu kendi bakış açılarından doğduğunu ifade ediyor. Gökalp, buradan hareketle farklı ilgi alanlarındaki ilham verici tasarımları, disiplinlerden bağımsız olarak bir araya getirmeye karar verdiklerini vurguluyor. Ve böylece dijital hayatta MANO MAG’in tohumları atan ekip yaratıcı ilham ve keşfin peşine düşüyor. Editör Mim. Kerim Kürkçü, tablet yayıncılığı anlamında MANO MAG’in uzun soluklu bir projenin hem başlangıcı hem de dijital yayın ayağı olması sebebiyle önemli bir yere sahip olduğunu söylüyor. MANO MAG ekibi; farklı marka ve kurumlarla ortak proje ve etkinlikler geliştirerek, tablet yayıncılığın ruhuna uygun olarak, günümüz mimarlık ve tasarım ortamı için interaktif bir alan yaratmayı hedefliyor.

Belirli beğeni tarzının farklı örneklerini bir araya getiren MANO MAG editörleri aynı zamanda yerel tasarım ve tasarımcının da keşfini yapıyor. MANO MAG KESIF bölümü altında her ay özel bir ürün ve tasarımcıya yer veriliyor. Bu keşif aslında, itinalı bir yerel tasarım seçkisi hazırlamak ve izi sürülen tasarımları daha görünür kılarak, ‘coolhunter’ olarak tabir edilen bir ‘yetenek avı’ yapmak şeklinde özetlenebilir. Ayrıca yine bu keşif çatısı altında sadece mimari örnekler ve kişilikler ele alınmıyor. Moda, tasarım, gastronomi ve benzeri yaşam alanlarında gurme detaylar mercek altına alınıyor.

Bu seçki orta vadede ise, MANO MAG ekibini uzun soluklu bir projeye doğru götürecek. Her ay ortaya çıkan seçkilerin, bir araya getirilerek yine aynı ekibin küratörlüğünde, çeşitli mekan ve konseptlerde sunulması planlanıyor.

Bu bölümün yanı sıra MANO MAG Facebook sayfasında, #MANO MAG HISSI etiketi üzerinden takipçilerle kurulan bağı, ilham verici tasarımlarla güçlendirmek amaçlanıyor.

Yazan 11 Haziran 2013 Salı. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME