Microsoft, “Google Saldırısı” yaması ile IE’deki açıkları kapattı

internet explorer yamaMicrosoft, Perşembe günü, Internet explorer kullanıcılarını, geçen hafta Çin’de Google şirketinin operasyonlarının maruz kaldığı saldırılar benzeri saldırılardan korumak için bir yama yayınladı.

Tarayıcısında zayıf bir nokta olduğunu, ve bu açıktan faydalanan hackerların, Çin’de Google ve en az 20 diğer şirketi hedef aldıklarını onaylayan Microsoft, yeni yamayı “kritik” olarak tanımladı ve en kısa sürede uygulanması gerektiğini kullanıcılarına belirtti.

Yama, Internet Explorer’daki sekiz savunmasız noktayı ortadan kaldırıyor. Bu güvenlik açıklarından en ciddisi, hackerlara, kullanıcıların Web sitelerini ziyaret ettikleri sırada bilgisayarları üzerinde uzaktan kontrol kazanmasını sağlıyor.

Otomatik güncelleme özelliği açık olan Internet Explorer kullanıcılarının herhangi farklı bir şey yapması gerekmediğini belirten Microsoft, manüel güncelleme için kullanıcılarını kendi web sitesine yönlendiriyor (http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/thanks.aspx?ln=en&&thankspage=5).

Yazan 22 Ocak 2010 Cuma. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME