Microsoft, Kanadalı Plurk ile Davalık

plurkPlurk firması geçtiğimiz Salı günü, Microsoft’un Çin’li kullanıcılar için açtığı microblog sitesinin yapımında kendi kodlarının çalınarak kullanıldığına dair  açtığı davanın hemen ardından Microsoft adı geçen siteyi askıya aldı.

Plurk, belirli bir zaman aralığında 140 harflik mesajlaşmaya olanak sağlayan MSN Juku’nun yapımında kullanılan kodların %80’inin kendilerine ait veri tabanından çalınarak kullanıldığını  iddia etti. Plurk,kendi bloglarında, ekranlardan aldığı resimleri yayınlayarak, JavaScript ve CSS kodlarının kendi servislerinden çalındığını göstermeye çalıştı.

Microsoft’un şimdilik MSN Juku hakkındaki suçlamalara yaklaşımı,daha çok Çin’de kurduğu şirket birlikteliği ile bu programın geliştirilme işini 3. parti bir şirkete verdikleri için ve bu hatayı da onların yaptığı yönünde. Ancak bir hata olduğunu kabul ederek yine de Plurk firmasından da özür diliyor. Adı geçen servis hala deneme aşamasında ve yayınlanalı 1 ay gibi bir süre olmasına rağmen Salı gününden bu yana erişimi durdurulmuş durumda. Microsoft eğer daha fazla bilgi edinirlerse bu bilgileri halkla paylaşma sözünü de vererek şimdilik olumlu bir yol izlemekte.

Yazan 18 Aralık 2009 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME