Microsoft Sağlık Sektöründe de Büyümeyi Hedefliyor

health-care-teamMicrosoft, kendi sağlık hizmetleri önerilerini büyütmek ve yeni satış imkanları yaratmak için sağlık hizmetleri ile ilgili yazılımlar üreten Sentillion firmasını almanın peşinde. Microsoft bu alımla birlikte kendi mevcut teknolojileri ile Sentillon’un teknolojisini bir araya getirip daha sağlık merkezlerine hastalar ile ilgili daha fazla ve ayrıntılı bilgiler sağlamayı hedefliyor. Bu alım gerçekleşse bile Sentillon kendi ürünlerini yeni veya eski müşterilere münferit olarak satabilecek.

Sentillion, single sign-in (bir kez bağlan) başta olmak üzere birçok ürüne sahip. Bu programın özelliği ise hastanelerde sağlık personellerinin farklı programlara farklı kullanıcı isimleri ve şifreleri ile girmek için harcadıkları zamanı minimuma indirmek. Farklı sistemlere bir kez bağlandıktan sonra aşağıda çalışan bir program sayesinde ister Web tabanlı ister Windows tabanlı uygulamalara erişim sağlayabiliyorlar. Bir doktorun günde 60 farklı sisteme girdiği düşünülürse oldukça zaman kazandıracak bir uygulama.

Sentillion ürünleri dünya genelinde yaklaşık 1,000 hastanede kullanılmakta. Microsoft’un kendi yazılımı olan Amalga ise şimdilik 115 hastanede kullanılmakta. Önümüzdeki yılın başlarında yapılması beklenen bu anlaşmanın ardından Microsoft Sağlık Hizmetleri alanında da büyük gelişmeler kaydedecek gibi gözüküyor.

Yazan 11 Aralık 2009 Cuma. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME