Microsoft ve Grant Thornton’dan Ticaret Kanunu Semineri

Ticaret Kanunu SeminerTürkiye’nin muhasebe mevzuatında radikal değişimler yaratması  beklenen Türk Ticaret Kanunu yasa tasarısı  şu günlerde TBMM komisyonlarında tartışılıyor. Mevcut uygulamada kullanılan Tekdüzen Hesap Planı’nda değişiklikler yaratması beklenen yeni tasarı ile gelen yenilikler, danışmanlık şirketi Grant Thornton ve Microsoft tarafından ortak bir seminerle kamuoyuna açıklandı.

Küresel rekabet ortamında büyümeye odaklanan kurumlara yenilikçi teknolojileriyle destek veren Microsoft, önümüzdeki dönemde iş dünyasında çarpıcı değişiklikler yaratması beklenen yeni Ticaret Kanunu yasa tasarının ayrıntılarını özel bir seminer gündemi çerçevesinde yöneticilerle paylaştı. Microsoft ve danışmanlık şirketi Grant Thornton tarafından birlikte düzenlenen bilgilendirme semineri 27 Ocak 2010, Çarşamba günü Microsoft’un İstanbul merkez ofisinde yapıldı.

Seminere çok sayıda şirketin finanstan sorumlu üst düzey yöneticisi ve Microsoft iş  ortakları katılırken, olası değişikliklerin kurumsal uygulamalar üzerindeki etkileri tartışıldı.

Seminer hakkında bilgi veren Microsoft Dynamics İş Çözümleri Direktörü Ongun Aydın şunları söyledi:

“Microsoft olarak bugün 500’ü aşkın firmaya 15 bin kullanıcıya Dynamics ERP ve CRM ürünlerimiz ile katma değerli hizmetler sunuyoruz. Yeni yasa tasarısıyla gündeme gelen mevzuat ve raporlama değişiklikleri, bütün müşterilerimizi yakından ilgilendiriyor. Özellikle bu değişimin kullanılan bütün iş uygulamalarında bazı düzenlemelere neden olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Deneyimli iş ortaklarımızla birlikte müşterilerimizin yeni muhasebe ve raporlama düzenine en hızlı ve güvenli bir şekilde uyum sağlaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Müşterilerimizi konu hakkında bilinçlendirmek için bir dizi etkinlik düzenleyerek konuyu aydınlığa kavuşturmayı hedefliyoruz”.

Grant Thornton Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet ise yeni yasa tasarısıyla ilgili gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Şu sıralarda TBMM komisyonlarında görüşmeye açılan yeni Türk Ticaret Kanunu yasa tasarısı Meclis’te onay alma durumunda Uluslararası Muhasebe Standartları ile Uluslararası Finansal Raporlama Sistemleri’ne uygun kayıt ve raporlamalar zorunlu hale gelecek. Ayrıca yeni yasa tasarısı şu anda kullanılan Tekdüzen Hesap Planı’nda ciddi bazı değişiklikleri de gündeme getirecek. Avrupa Birliği ile uyum çabaları doğrultusunda bu önemli adımın kurumsal şeffaflık açısından da önemli bir katma değer yaratacağı kanısındayız. Grant Thornton olarak dünyadaki deneyimlerimizden hareketle firmaların bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt vermeye hazırız”.

Yazan 01 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Röportaj, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME