Microsoft’tan Windows Mobile için oyun açılımı: Xbox Live

244828En sevdiğiniz oyunları telefonunuzda oynamak nasıl olurdu? Eğer Microsoft’un düşündüğü proje hayata geçirilirse yakında bunlar gerçek olabilir.

Microsoft’un insan kaynakları sitesinde yayınlanan iş ilanlarına göre Microsoft; Xbox live’ı Windows Mobile kullanan ürünlerde gerçekleştirmeyi düşünüyor. Microsoft’un yayınladığı iş ilanlarında aradığı kişinin unvanını Microsoft Live eğlendirme merkezi için Xbox Live ürünlerini yapacak Sorumlu Program Müdürü olarak belirtiyor.

“ İhtiyacımız Xbox Live’ın oyunlarını Windows Mobile üzerinde oynanmasını sağlayacak Sorumlu Proje Yöneticisi” diyor yayınlanan ilanda. Ve ekliyor “ Bu kişi özellikle oyunlar hakkında deneyimli olmalı, Live oyunlarını mümkün kılmak için özellikle odaklanması gereken açılar Avatar’ın entegre edilmesi, sosyal etkileşimler ve çoklu dokunmatik ekranlar.”

Microsoft, bu uygulama sonucunda Nokia ve Apple ile mobil oyunlar alanında rekabet edebilir mi? Microsoft Xbox Live’ın popülerliği ile birlikte rekabetçilerini kısa sürelerde yakalayabilir.

Yazan 03 Ocak 2010 Pazar. Kategori Manşet, Mobil, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME