Morhipo.com Google Başarı Öyküleri’nde!


E-ticarette modanın adresi Morhipo.com, Google Alışveriş Reklamları ile yatırım getirisini yüzde 80 artırarak Google Başarı Öyküleri’nde yer aldı.  
Boyner Grup çatısı altında bir moda e-ticaret sitesi olarak kurulan Morhipo.com; Google ile yaptığı Google Alışveriş Reklamları stratejisiyle yatırım getirisini yüzde 80 artırdı. Müşterilerine 5.000’den fazla markanın yüz binlerce ürününü sunan Morhipo.com, yeni müşteriler kazanma, kaliteli trafiği ölçeklendirme ve satışları artırma hedefleriyle Google Alışveriş kampanyalarından yararlandı. Morhipo.com’un bu başarılı çalışması Google Başarı Öyküleri’nde “Başarılı Örnek” olarak ele alındı.

Morhipo.com standart sezonluk ve kampanya ürünlerini Google Alışveriş kampanya kurulumunda iki ana grup olarak kullandı. Daha sonra tanımlayıcı ad, renk ve beden gibi bilgileri ürün başlıklarına ve açıklamalarına ekleyerek feed’i optimize etmeye odaklandı. Beş özel etiket kullanarak hedeflemeleri ve optimizasyonu kolaylaştırdı. Bu optimizasyonlar sayesinde internette Google Arama’dan yapılan ürün aramaları Morhipo.com‘un ürün seçkileri ile daha çok eşleşmeye başladı.. Morhipo’nun bu başarısıyla ilgili Morhipo Dijital Kanallar Direktörü Ata Aydemir, “Bu akıllıca yaklaşımlar sayesinde seneler içinde markanın toplam dönüşüm değeri ve cihazlar arası dönüşümler beş katına çıktı. Yatırım getirsi ise yüzde 80 artış gösterdi. Biz de bu nedenle ürün başlıklarına, açıklamalarına ve özelliklerine ekip olarak daha çok zaman ayırmaya başladık. Ürün özelliklerini arka planda doldurduğumuzda bunun Google Alışveriş feed’ine yansıyacağına ve böylece daha fazla kullanıcıya ulaşacağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu. Başarı Öyküsü aynı zamanda Google’ın yurtdışı portföyünde de yer alacak.

Başarı Öyküsünü okumak için: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/case-study/morhipocom-yatirim-getirisini-google-alisveris-reklamlari-ile-80-artirdi/

Yazan 08 Mayıs 2017 Pazartesi. Kategori Güncel, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME