Motorola, BlackBerry’lerin ithalinin durdurulmasını istedi

2-18-08-rim-vs-motorolaMotorola ve Research In Motion arasındaki patent krizi Motorola’nın Amerika Uluslar Arası Ticaret Komisyonu’na yaptığı şikâyetle birlikte daha da ısındı.

Motorola cuma günü yaptığı şikâyette, RIM’in kendilerine ait beş patenti ihlal ettiğini belirterek bu patentlerin kullanıldığı ürünlerin ithal edilmesiyle ve satılmasıyla RIM’in haksız ticaret yaptığını ileri sürdü. Bu patentler arasında kablosuz internet erişimi, uygulama yönetimi, kullanıcı ara yüzü ve güç yönetimi gibi teknolojiler yer alıyor.

Motorola, Komisyon’dan ayrıca bu olayı araştırmasını ve bu teknolojilerin kullanıldığı RIM ürünlerinin ithaline, pazarlanmasına ve satışına bloke koyulmasını istedi.

Bu şirketler arasındaki patent davaları 2008’den öncesine dayanıyor. Daha önceki bir davada RIM, Motorola’yı lisans anlaşmalarında standart teknolojiler için çok yüksek fiyatlar istemekle suçlamıştı. RIM ayrıca Motorola’ya karşı kendilerine ait dokuz patenti de ihlal ettiklerine ilişkin bir dava da açmıştı.

RIM şimdilik Motorola’nın Amerika Uluslar arası Ticaret Komisyonu’na yaptığı şikâyetle ilgili yorum yapmayı reddediyor.

Yazan 23 Ocak 2010 Cumartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME