Mozilla, Google’a savaş açtı; Google değil Bing kullanın

firefox_mozilla1241709391Google CEO’sunun güvenlik ile ilgili açıklamalarının ardından Mozilla yönetici Firefox kullanıcıları için mevcut olan arama motoru Google’ı Bing ile değiştirecek yeni bir eklentiyi çıkardıklarını açıklayarak bunu kullanmalarını tavsiye etti.

Geçtiğimiz hafta Cnbc’de yayınlanan ve Google Ceo’su Eric Schmidt’in katıldığı ve online güvenlikle ilgili açıklamalar yaptığı programa ithafen yapılan eklentinin yayınlanmasının ardından Mozilla toplumsal geliştirme bölümü direktörü Aza Dotzler kendi blogunda yaptığı açıklamada “yeni bir eklenti hazırladık ve Google arama motorunu Bing ile kolaylıkla değiştiriyor” dedi.

Eric Schmidt ile yapılan röportajda kendisine “insanlar Google’a sanki bir arkadaşlarıymış gibi güveniyorlar, sizce de öyle olmalı mı?” şeklindeki soru, Aza Dotzler’in default arama motoru olan Google’ı bırakıp en büyük rakibine geçemeye motive eden olaydı.

Schmidt “ Eğer yaptığınız bir şeyin bilinmesini istemiyorsanız, belki de en başta onu hiç yapmamalısınız.” diyor ve ekliyor “ eğer böyle bir gizlilik istiyorsanız şu bir gerçekti Google da dahil olmak üzere bütün arama motorları sizin bilgilerini kayıt altına alıyor bu önemli örneğin Amerika Hükümeti içinde bulunan vatanseverlik kanununu içerisinde birer objeyiz bunun ışığında bazı bilgileri yetkililer ile paylaşıyoruz.“

Bu kişisel güvenlikle ilgili açıklamaların ardından çılgına dönen Aza Dotzler “ işte bu Eric Schmidt Google’ın CEO’su ve tam olarak da güvenlikle ilgili ne düşündüğünü dile getiriyor, bu açıklamaların hiçbir tutarlı yanı yok” diyor ve ekliyor bence Bing Google’a göre daha güvenli.

Yazan 11 Aralık 2009 Cuma. Kategori Fotolar, İnternet, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME