Nazi Diktatörü Adolf Hitler’in savaşta verdiği hizmetleri internette yayınladılar

hitler460

Bir İngiliz genealoji (soy bilimi) web sitesi, Nazi diktatörü Adolf Hitler hakkında 1. Dünya Savaşı süresince tutulmuş olan askeri kayıtları internette yayınladı. Hitler’in yanısıra Almanya için savaşmış olan bir milyondan fazla askerin de bu sitede savaş kayıtları yayınlanıyor.

Kendini Britanya’nın aile geçmişi web sitesi olarak tanımlayan “Ancestry.co.uk”,  orjinalleri Bavyera Eyalet Arşivinde bulunan, 1. Dünya Savaşı süresince savaşmış olan 1.5 milyon Bavyeralı askerin savaş kayıtlarını, ortaklaşa yapılan bir çalışmanın ardından web sitesinde yayınlamaya başladı.

Belgeler, 25 yaşında gönüllü asker onbaşı Adolf Hitler’i, “Katolik”, “Sanatçı” ve komutanlardan emirleri alıp, cephenin ön hatlarıyla komuta merkezi arasındaki iletişimi sağlayan “Alay Habercisi” (bisikletli) olarak tanımlıyor.

Veriler, Hitler’in yaralanmalarıyla ilgili bilgileri de içeriyor. Kayıtlara göre Hitler, Ekim 1916’da Le Barque’de şarapnel parçalarıyla hafif şekilde yaralanmış, daha sonra Ekim 1918’de La Montagne’de gazl verilerek zehirlenmiş ve sonrasında hastaneye kaldırılmış.

Savaş boyunca beş madalya verilen Hitler’e, bunun yanısıra bir çok takdir ve ödül de verilmiş.

Kayıtlarda, savaşan askerlerin isimleri, rütbeleri, doğum yeri ve tarihleri, aktif hizmet detayları, dinleri, mevkileri ya da meslekleri, evlilik durumları, aile üyelerinin isimleri ve adresleri yer alıyor.

Yazan 10 Aralık 2009 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME