NetApp, Bycast’i satın aldı

NetApp (NASDAQ: NTAP) bugün yaptığı bir açıklama ile, merkezi Vancouver Kanada’da olan Bycast’i satın almak üzere anlaşmaya vardığını anons etti.

Bycast, firma ve servis sağlayıcılar için dünya üzerinde dağınık durumda bulunan  petabayt seviyelerindeki imaj, video ve kayıtları yönetilebilmesini sağlayan obje bazlı veri depolama yazılımları lideridir. Bycast işleri değişik coğrafyalardaki kritik verilere ulaşmaya bağımlı olan şirketlere, değişen ticari ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmek adına, içeriklerinin  her zaman ve her yerde paylaşılmasına ve saklanmasına yardımcı olur Kuruluşu 10 seneden önceye dayanan Bycast, dünya capında 250’den fazla firmaya operasyonel verimliliklerini geliştirmek ve yüksek miktarlarda verinin değişik coğrafya dağılımından kaynaklanan idari yüklerini azaltma konusunda kaydadeğer gelişmeler sağlamıştır.

NetApp, Bycast ile tümleşik veri depolama konusundaki liderliğini obje bazlı depolama yazılımı ile geliştirmeyi hedeflemekte. Obje bazlı depolama, obje isimlerine ve bu içeriklerin detaylarını kendi içerisinde barındıran metadatalara dayalı verilerin basit bir şekilde saklanmasını ve ulaşılmasını sağlayan ve aynı zamanda bu büyük ölçekli objelerin hızlı bir şekilde aranmasını ve gerektiğinde bulunmasını kolaylaştıran yeni ve gelişmekte olan bir yaklaşımdır.

Örneğin, bir medya firmasi dünya çapındaki grafik tasarımcılarının verilere aynı anda ulaşmasını ve ortak projelerde beraber çalışmasını -obje bazlı cözümlerle sağlayabilmektedir. Obje bazlı depolama arayüzü, bu amaçlar icin yapılan depolamaların yönetimini kaydadeğer bir sekilde kolaylaştırır. Bycast’i satın alarak NetApp hizmet kapasitesini sayısal medya, Web2.0, sağlık sektörü ve bulut (cloud) servis saglayıcıları gibi kilit pazarlarda genişletmekle birlikte, müşterilerine dünya çapındaki veri merkezleri arasında daha verimli calışma imkanını sunmaktadır.

Ürün Operasyon Üst Düzey Yöneticisi Manish Goel, Bycast global veri ulaşımı ve hareketliliğe yeni olanaklar ekleyerek mevcut tümleşik  depolama stratejilerimizi genişletmekte ve paylaşımlı veri depolamala altyapıları için oluşturduğumuz çözümlerimizi zenginleştirmektedir derken “Bycast ürünlerinin eklenmesi NetApp’a, kurumsal müşterilerine ve servis sağlayıcı ortaklarına  büyük çaplı küresel veri depolamayı, merkezlerini verimli bir sekilde kurup yönetme konusunda tamamlayıcı çözüm sunma yeteneğini vermektedir” dedi.

Yazan 09 Nisan 2010 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME