Netaş savunma çözümlerini IDEF’17’de tanıtıyor

Netaş, 9-12 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’ 17’ye katılarak savunma sanayiine yönelik yenilikçi çözümlerini katılımcılarla paylaşacak.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, fuarla ilgi yaptığı açıklamada bölgenin en önemli fuarı olan IDEF’in Türkiye, Türkiye’nin ilişki içinde olduğu ülkeler ve savunma sanayii şirketleri için çok önemli bir fuar olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu yıl 50’inci yılını kutlayan Netaş olarak ArGe ve inovasyondan aldığımız güçle bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yeniliklerimizi savunma sektörüne başarıyla aktardığımız için gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük savunma fuarlarından olan IDEF’te bu ürünleri katılımcılarla paylaşacağız, fuarda sunacağımız, savunma sektörüne yönelik ürün ve servislerimiz, öncelikle mobil genişbant çözümleri, stratejik ve taktik amaçlı haberleşme sistemleri olmak üzere, genel maksatlı veya uygulamaya özel çeşitli askeri elektronik ve aviyonik sistem çözümlerini içeriyor. Zor çevresel şartlara dayanıklı ve güvenli haberleşme gereklerine uygun yapıdaki savunma sanayi ürünlerini tasarlayan, üreten ve geliştiren projenin niteliğine bağlı olarak, yurtiçindeki diğer savunma sanayi firmaları ile ortak çalışmalar yapıyoruz.”

Savunma sanayiine inovatif iletişim çözümleri

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ArGe ve inovasyon yönüyle öne çıkan Netaş, kurulduğu günden beri, 50 yıldır, haberleşme teknolojilerini yakından takip eden ve 700 kişilik ArGe biriminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyaçlarına yönelik çözümler de tasarlayıp geliştiren Netaş’ın geliştirdiği ürünler TSK’nın birimlerinde kullanılıyor. Bu kapsamda, Netaş’ın Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirip kullanıma sunduğu başlıca ürünler arasında Taktik Saha Muhabere Sistemi TASMUS anahtarlama ve güç sistemleri, taktik sahada kullanıma uygun yapıda optik hat sonlandırma cihazı olan MOLTU bulunuyor.

Netaş ayrıca, iç güvenlik ve acil yardım servisleri gibi, hızlı ve güvenilir iletişimin önem kazandığı telsiz haberleşme ihtiyaçlarına cevap veren APCO25 Anahtarlama Sistemi (JEMUS), sahra ortamında güvenilir ve maliyet etkin haberleşme sağlayan Sayısal Sahra Santralı ve Tümleşik Erişim Santralı gemilerdeki dahili ve harici haberleşmenin programlanabilen yetki planlarına uygun olarak güvenli şekilde yapılabilmesine imkan sağlayan Muhabere Anahtarlama Sistemi ve kullanıcı İstasyonları çalışmalarını da sürdürüyor.

Yazan 10 Mayıs 2017 Çarşamba. Kategori Güncel, Kurumsal, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME