Netex Aruba Networks Distribütörü Oldu

aruba-logologoIndex Grup çatısı altında 2001 yılından beri faaliyet gösteren Netex, Mobil Kurumsal Ağ Erişim Çözümleri’nin lider firmalarından biri olan Aruba Networks ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Ağ ve iletişim teknolojileri alanında distribütörlüğünü yaptığı ürünlerle sektörün öncü firmalarından biri olan Netex, kurumlara yönelik güvenliği ve yeni nesil çözümleri ön planda tutan, dünya çapında ve Türkiye’de birçok kritik kablosuz ağ projesine imza atan üretici firma Aruba Networks ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki iş ortaklarına Netex güvencesi ile dağıtımı yapılacak Aruba Networks çözümleri arasında; 802.11 a/b/g/n ve yeni nesil 802.11ac standartlı Client Match teknolojili (Aruba Networks Patentli) Access Point’ler, ICSA sertifikalı güvenlik duvarı entegre ve uygulama önceliklendirebilen yeni nesil Controller’lar, entegre uzaktan VPN erişim çözümleri, bağımsız yönetim platformları ve güvenli uç nokta anahtarları yer alıyor.

Netex’in yeni iş ortağı Aruba Networks, Sanal Mobil İşyeri (Mobile Virtual Enterprise – MOVE) teknolojisi ile sektörde fark yaratıyor. MOVE teknolojisi, seyahat halindeki iş adamları, genel müdürlük ve uzak lokasyonlarda çalışanlar ve ziyaretçiler için kablolu ve kablosuz alt yapıları, tek bir kesintisiz ağ erişimi çözümünde birleştiriyor. Uçtan uca görünürlük sağlayan bu altyapı, kullanıcıların nerede olduklarına, hangi cihazı kullandıklarına veya nasıl bir bağlantıya sahip olduklarına bakmaksızın kimlik tanımlamalarına bağlı olarak ağ kaynaklarına güvenli bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Kullanıcıların yetkileri ise, Kimlik Tabanlı Güvenlik Erişimi ile düzenleniyor.

Netex Genel Müdürü Emin Kurşun, dünya çapında 15 bin 500 müşteriye hizmet veren Aruba Networks ile imzaladıkları distribütörlük anlaşmasıyla ilgili olarak, “Günümüzde gücünü kanıtlamış bir teknoloji olan kablosuz iletişim ağlarının yakın gelecekte çok daha hızlı bir gelişim ve büyüme göstereceğine inanıyoruz. Bu da teknolojinin sunduğu olanakların artmasına büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Biz de bu doğrultuda Netex olarak alanında uzman ve pazarda lider konumda olan Aruba Networks’ün ürünlerini tüm iş ortaklarımıza dağıtacak olmanın mutluluğunu taşıyoruz” dedi.

2012 yılında kurulan, 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve merkez binası Silikon Vadisi’nde olan Aruba Networks’ün Genel Müdürü Bülent Tekkaya ise, anlaşmayla ilgili olarak, “Netex ile imzaladığımız distribütörlük anlaşması, Büyüyen Türkiye organizasyonumuzu bir adım ileri taşımamızı ve artan talebe daha hızlı cevap verebilmemizi sağlayacak. Derin iş hacmine sahip, sektörün tanınmış firmalarından biri olan Netex ile önümüzdeki dönemde önemli ve kritik projelere imza atmayı planlıyoruz” dedi.

Yazan 02 Ekim 2013 Çarşamba. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME