Netron’da Apple eğitimleri başlıyor

Apple-NetronBilişim eğitiminin Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Netron tecrübeli danışmanlarıyla, giderek daha yaygın kullanılmaya başlanan Apple’ın Mac ürünlerine yönelik profesyonel eğitimler veriyor. Netron, özellikle klasik ve dijital tasarıma odaklanan işyerlerinde ve eğitim kuruluşlarında tercih edilen Mac ürünlerine yönelik eğitimlerle, bu konudaki nitelikli istihdam açığına çözüm üretiyor.

Apple Mac bilgisayarlar, profesyonel tarafta çok uzun süredir özellikle tasarım, dijital çözümler ve basın-yayın ile ilgili çalışmalarda dünyada en çok kullanılan ekipmanların başında geliyor. Ürünler, zengin kullanım özellikleri, sezgisel işletim sistemi ve görsel tasarımıyla da bireysel tercihler açısından da giderek daha yaygın bir kullanıcı kitlesine sesleniyor. Yeni işletim sistemi Mac OS X 10.6 Snow Leopard ve Mac OS X 10.6 Snow Leopard Server in özellikle digital medya, video streaming, podcast gibi videolu etkileşim, uzaktan eğitimde kullanılabilecek teknolojileri ile, Apple ürünlerinin çok daha popüler olmaları bekleniyor.

Türkiye’de bilişim eğitiminin öncü adresi olan NETRON, özellikle profesyonel tarafta hem Mac kullanıp da kendini geliştirmek isteyen meslek sahiplerine ve hem de bu yönde yol alarak meslek sahibi olmak isteyen genç katılımcılara sesleniyor. Netron, Apple’ın Türkiye’deki Yetkili Eğitim Merkezi olarak, firmanın ürünleri konusunda uzmanlaşan kadrosuyla, profesyonel eğitimler sunuyor.

Netron, Apple’in yeni lanse ettiği Mac OS X 10.6  Snow Leopard  ve Mac OS X 10.6 Snow Leopard Server işletim sistemlerinde, ülkemizdeki uluslarası Apple sınavlarından geçen ilk eğitmenleri de bünyesinde barındırıyor.

Netron Genel Müdür Yardımcısı Murat Bayraktar; ACSP (Apple Certified Support Professional), ACTC (Apple Certified Technical Coordinator),  ve ACT (Apple Certified Trainer) belgelerine sahip Netron uzmanlarının “Snow Leopard” işletim sistemi konusunda, Apple Türkiye Distribütorü Bilkom’un iş ortaklarına ülkemizdeki ilk Snow Leopard  eğitimini de Şubat ayında başarı ile verdiklerini belirtti. Murat Bayraktar, “Apple Mac OS X ve Mac OS X Sunucu eğitimleriyle ülkemizin bilişim ve iletişim alanlarında iyi yetişmiş insan kaynağına olan ihtiyacına yeni bir çözüm sunuyoruz. Eğitimler, dünyanın en iyi 3 teknik eğitim merkezinden biri olarak gösterilen Netron’un uzman danışmanlarıyla gerçekleşecek. Sağladığımız eğitimler, hem halen çeşitli kuruluşlarda çalışırken kendini geliştirmek isteyen hem de bu konuda kendine bir gelecek hazırlamak isteyen gençlerin ufkunu açacak.” diye konuştu.

Bilkom Pazarlama Direktörü Erkan Tüfekçioğl “uApple Yetkili Eğitim Merkezleri (AATC-Apple Authorized Training Center’) Apple donanımı, Mac OS X işletim sistemi, Pro uygulamalar ve diğer Apple teknolojilerine yönelik Apple’in resmi eğitimlerini veriyor. Bu müfredat, oldukça çeşitli bir dizi teknik beceriyi servis teknisyeninden IT uzmanına, kreatif profesyonelden yeni Mac kullanısına dek uzanan geniş bir kullanıcı kitlesine sunuyor.  AATC lerde dersler, Apple’in en yüksek kalite standardlarını sağlayan Apple Sertifikalı Eğitmenler (ACT) tarafından veriliyor.” diye belirtti.

Yazan 15 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Kariyer, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME