Nexum Boğaziçi Kuveyttürk İş Zekası Projesini Hayata Geçirdi

Nexum Bogazici logo 1Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinden biri olan Nexum Boğaziçi KuveytTürk bünyesinde bulunan tüm portföy çalışanlarının performansını ölçme ve değerlendirme amacıyla başlattığı Portföy Performans Karnesi Projesi’ni başarıyla tamamladı.

Nexum Boğaziçi kurumsal performans yönetimi ve iş zekâsı ekipleri tarafından gerçekleştirilen proje kısa süre içinde hayata geçirildi ve kullanılmaya başlandı.  Bütçeleme ve raporlama ihtiyaçları yine Nexum Boğaziçi tarafından geliştirilmiş altyapı sayesinde Portföy Karnesini destekleyecek şekilde  kullanılıyor.

Her bir portföyün performansının kritik başarı faktörleri üzerinden değerlendirildiği bu altyapıda iş süreçleri analiz edilerek ileride ihtiyaç duyulabilecek değişiklikleri kapsayacak esneklikte dizayn edildi. Değerlendirmelerin hızlı olabilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

Hayata geçirilen proje kapsamında KuveytTürk bünyesinde karar alıcı üst düzey yöneticiler, portföy notlandırma kurallarını kendileri belirleyebiliyorlar ve iş biriminin farklı senaryo ve yapılarına göre bu parametreleri anlık değiştirerek performans değerlendirmelerini esnek ve farklı perspektiflerde yapabiliyorlar.

Yazan 10 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME