Nokia E72’nin Türkiye Lansmanı Ses Getirdi

Nokia_E72_Black

İş ve kişisel mesajlaşma için özel olarak tasarlanan ve mesajlaşma konusunda birçok yeni işlevi beraberinde getiren yeni Nokia E72 ve artık e-postanın yanı sıra anında mesajlaşma çözümünü de içeren Nokia Mesajlaşma Servisi 14 Aralık’ta düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Yeni yıla yeniliklerle merhaba diyen Nokia’nın etkinlik kapsamında gerçekleştirdiği yeni yıl partisinde ise katılımcılar doyasıya eğlendi.

Nokia’nın servis vizyonu kapsamında geliştirdiği ve artık en popüler e-posta hesapları ve Ovi Mail’in yanı sıra en popüler anında mesajlaşma topluluklarına da erişim sağlayan Nokia Mesajlaşma servisiyle birlikte, kurumsal ve kişisel mesajlaşma için özel olarak tasarlanan yeni Nokia E72 cihazı, 14 Aralık 2009’da Blackk’de düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Tanıtımın ardından gerçekleşen yeni yıl partisinde katılımcılar eğlenceli ve keyifli bir zaman geçirdi.

Dünyanın en popüler e-posta ve anında mesajlaşma (IM) çözümleriyle birlikte Ovi Mail’den oluşmuş Nokia Mesajlaşma servisiyle bütünleşen ve tüketicilere mesajlaşma konusunda en gelişmiş çözümü sunan Nokia E72 Aralık sonundan itibaren 1099 TL fiyattan satışa sunuluyor.

E-posta ve anında mesajlaşma (IM) çözümlerini Nokia cihazlarıyla mobil hale getiren Nokia Mesajlaşma servisi kullanıcılar için pek çok Nokia cihazı üzerinden Yahoo! Mail ve Yahoo! Messenger, Windows Live Hotmail, Gmail ve Google Talk, AOL Mail ve Ovi Chat gibi e-posta ve anında mesajlaşma (IM) hesaplarına erişim sağlıyor. Kullanıcılar Nokia Mesajlaşma servisi ile 10 adet kişisel e-posta hesabını ve bir adet kurumsal e-posta hesabını Nokia mobil cihazlardan takip edebiliyor, masaüstü bilgisayarlardan sohbet edermiş gibi gerçek zamanlı olarak birçok toplulukta bulunan arkadaşlarına, iş arkadaşlarına anında yanıt verebiliyorlar.

Nokia Mesajlaşma servisi, her yönüyle mobil e-postayı desteklemek için tasarlanmış bir e-posta uygulaması. Uygulama, e-posta hesabını kurmayı kolaylaştırıyor. Kullanıcıların girmeleri gereken tek şey, e-posta adresleri ve şifreleri oluyor. E-postalar, sorunsuz bir biçimde mobil cihazlarına yönlendiriliyor. Nokia Mesajlaşma, e-postaları okumayı, göndermeyi, yönlendirmeyi ve yanıtlamayı, ekleri indirmeyi ve okumayı, e-postalara doğrudan Nokia cihazı üzerinde dosya eklemeyi de kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte Nokia Mesajlaşma kapsamında Facebook’tan doğrudan mobil cihazın ana ekranına durum güncellemelerini ve uyarılarını anında görüntülemeyi sağlayan bir servis uzantısı da eklendi. Kullanıcılar fotoğraflarını, videolarını ve bulundukları konumu doğrudan Facebook topluluklarıyla paylaşabiliyorlar.

Nokia Mesajlaşma servisi yeni Nokia E72’ye kişisel ve kurumsal e-posta ve anında mesajlaşma olanakları ekleyerek en gelişmiş mesajlaşma çözümünün sunulmasını sağlıyor. Nokia E72, Nokia’nın en başarılı tam QWERTY klavyeli cihazı Nokia E71’in formülünden yararlanarak oluşturuldu, ancak masaüstü benzeri e-posta ve sohbet deneyimi gibi yeni deneyimler de eklendi. Ayrıca A-GPS navigasyon ve pusulaya sahip en son Ovi Maps haritaları, optik bir gezinti tuşu ve 5 megapiksel kamera da bu ince, zarif ve şık tasarımlı cihaza dahil edildi. Nokia E72’de bulunan özel e-posta tuşuyla kişisel ya da kurumsal e-postalara her zamankinden hızlı ve kolay erişim sağlandı.

Nokia E72’yle birlikte Nokia, artık daha çok kişinin önemli bilgilerini gönderir ya da yanıtlarken, geleneksel telefon aramaları ya da kısa mesajlardan çok e-postaya güvendiğini ortaya koyan bir araştırmayı da açıkladı*. Araştırma sonuçlarına göre insanlar yılda ortalama beş tam günlerini e-postalarını yanıtlamaya ayırıyorlar. Araştırmaya katılanların yarısı (yüzde 46) önemli bilgileri göndermek ve almak için ses ya da kısa mesaj yerine e-postayı tercih ediyor. İş e-postaları alınmaları açısından en önemli mesajlar olarak sıralansa da, her zaman en acil olarak yanıtlanması gereken e-postalar olmayabiliyorlar. Nokia’nın araştırmasına göre yanıt verenlerin yarısı (yüzde 49) için eşleri, patronlarına ya da yöneticilerine (yüzde 29), iş arkadaşlarına (yüzde 23) hatta müşterilerine (yüzde 31) göre çok daha öncelikli.

Nokia Mesajlaşma servisi ve Nokia E72 tanıtım toplantısında konuşan Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce, “Nokia Mesajlaşma servisi en sık kullanılan e-posta ve anında mesajlaşma topluluklarını mobilleştiren bir e-posta ve anında mesajlaşma çözümüdür. 50’den fazla ülkede 1 milyonu aşkın kişinin kullandığı Nokia Mesajlaşma servisi e-posta ve anında mesajlaşmayı ana ekranda kullanıma hazır hale getiriyor. Yeni ürünümüz Nokia E72 ise e-postanın yanı sıra anında mesajlaşma olanağı da sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini sunan ilk Nokia cihazı olarak dikkat çekiyor. Nokia’nın yaptırdığı araştırma sonuçlarına göre yarımız (yüzde 46) önemli bilgileri göndermek ve almak için ses ya da kısa mesaj yerine e-postayı tercih ediyoruz. Yeni cihazımız Nokia E72 de özellikle bu nitelikte insanlar düşünülerek tasarlandı. Kullanıcılara istedikleri anda, istedikleri yerde, istedikleri şekilde iletişim kurma ve daha hızlı yanıt verme olanağı sunuyor. Nokia Mesajlaşma servisi ile bütünleşen Nokia E72 iş ve eğlence için ayrı profiller dahilinde birden çok iş ve kişisel e-posta hesabına erişim sağlıyor ve insanların nerede, ne zaman, kime ve nasıl yanıt vereceğini seçmeleri konusunda esnek olmalarına olanak tanıyor.”

Etkinlikte Nokia Mesajlaşma servisiyle ilgili bilgiler veren Nokia Türkiye Servis ve Çözümler Müdürü Salih Özkan şunları söyledi: “30’dan fazla Nokia cihaz modelinde desteklenen Nokia Mesajlaşma çözümü artık e-postanın yanı sıra anında mesajlaşma çözümü de sunuyor. En popüler e-posta hesaplarıyla birlikte Ovi Mail hesaplarına da erişim sağlanıyor. Dünyanın yüzde 25’i şu anda bir e-posta hesabına sahip bulunuyor. Ovi Mail servisi geri kalan yüzde 75’i hedefliyor ve tüm dünyada herkesin bir bilgisayara bağlı olmadan e-posta hesabına sahip olması için sunuluyor. Şu anda tüm dünyada 4 milyon Ovi Mail hesabı bulunuyor.”

Yazan 16 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori İnceleme, Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME