Nokia yeni modeli N900 ile iPhone ve Blackberry’ye rakip olmaya çalışacak

nokia_n900Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Nokia, üst düzey telefon modeli pazarındaki en büyük rakipleri iPhone ve BlackBerry karşısında yeni ürünü N900 ile bu pazardaki payını yükseltmeye çalışacak.

Nokia’nın idari şefi Olli-Pekka Kallasvuo, geçtiğimiz perşembe günü N900 modelinin dağıtımına başladıklarını açıkladı.

N900, Nokia’nın Linux Maemo işletim sistemini kullanan ilk telefonu olmasıyla da önem taşıyor. Analistler, Nokia’nın bu seçiminin, önümüzdeki senelerde firmaya üst düzey telefon pazarında büyük avantajlar sağlayacağını düşünüyorlar.

Nokia, genel piyasadakisatışlarını yüzde 40 seviyesinde sabit tutabilmesine rağmen, üst düzey telefon pazarında, bu pazardaki en büyük rakipleri Apple ve RIM’in çıkardığı modeller karşısında aynı başarıyı gösteremedi.

Pahalı modeller Nokia için ayrı bir önem taşıyor çünkü şirket üst düzey pazarda pay kaybetmekle kalmadı aynı zamanda ortalama satış fiyatları, endüstri ortalamasından çok daha hızlı şekilde azaldı.

Yazan 07 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Nokia yeni modeli N900 ile iPhone ve Blackberry’ye rakip olmaya çalışacak”

  1. […] Dakika: Nokia yeni modeli N900 ile iPhone ve Blackberry’ye rakip olmaya u00e7alu0131u015facak http://bit.ly/7VXuXd Tags: fresh, […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME