Nvidia’dan yeni Tegra İşlemciler

nvidia2Nvidia şirketinden bir yöneticinin yaptığı açıklamada, netbooklar ve akıllı telefonlarda kullanılabilicek Tegra işlemcileri önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmeye hazırlandıkları belirtti.

Şirketin yakın zamanda yeni Tegra işlemciler ile ilgili büyük bir duyuru yapacağını açıklayan Nvidia Barclays Capital Global Technology Yatırım İlişkileri Kıdemli Müdür Yardımcısı Michael Hara şunları söyledi; “Yüksek ihtimalle, bu yeni ve ilginç tasarımları olan Tegra işlemcilerin üretimleri sonuçlanır sonuçlanmaz kullanıcıların ve de ortaklarımızın kullanımına sunacağız”

Şirket ayrıca yeni nesil iyon grafik işlemcileri de önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu işlemcilerin İntel’in Atom işlemcilerinde bulunan 1080p grafik özelliklerini gösteribilen GeForce grafik kartının bir benzeri olacak.

“İyon teknolojisi artık yeni Tegra ile birlikte önümüzdeki yılın ilk yarısında geliyor, biz şu anda bunu üretmeye başlıyoruz asıl soru ise bunu nasıl sunacağımız” diyor Hera.

Yazan 21 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME