Obama, YouTube kullanıcılarının sorularını yanıtladı

Obama YouTubeAmerika Başkanı Barack Obama YouTube kullanıcılarının sorularını yanıtladı. Obama’nın merak edilenleri yanıtladığı yayın YouTube’un yanı sıra Facebook, MySpace, Twitter ve Flickr’dan da takip edildi.

Başkanlık seçim kampanyası sırasında interneti etkin olarak kullanan Obama’nın 40 dakika süren yayını YouTube ve Beyaz Saray’ın resmi sitesinden canlı olarak yayımlandı. Başkan Obama binlerce YouTube kullanıcısının yönelttiği ekonomi, sağlık, yabancı hakları, enerji, çevre, eğitim, finans ve hükümetle ilgili 11.000 soruya cevap verdi.

Soruların yer aldığı videolar kullanıcıların oylamasına sunuldu ve en beğenilen soruları içeren videolar YouTube haber ve politika müdürü Steve Grove tarafından Barack Obama’ya izlettirildi.

Obama YouTube röportajının sonunda bu deneyimi tekrar etmek istediğini belirterek “ daha sık olarak bunu yapmak istiyorum, çünkü bu bana yaratıcı fikirlere sahip olan çok sayıda insanla buluşmam için olanak sağlıyor” dedi.

Barack Obama başkanlık seçimi sırasında yürüttüğü kampanyada bağışları arttırmak ve seçmenleri ile iletişim için interneti aktif olarak kullanmıştı. Beyaz Saray’ın YouTube’da kendine ait bir kanalı bulunuyor.

Yazan 03 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Röportaj, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME