Oracle, 2000 kişiyi işe almayı planlıyor

oracle_employerWall Street Journal’da yayımlanan bir haberde, Sun Microsystems şirketini yaklaşık 7 milyar dolarlık bir bedele satın almak üzere olan yazılım şirketi Oracle’ın, satış ve mühendislik departmanlarında çalışmak üzere 2,000 kişiyi işe almayı planladığı belirtildi.

Yeni işe alınacak çalışan sayısının, Sun şirketi satın alındıktan sonra işten çıkarılacak eleman sayısından daha fazla olduğunu açıklayan Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Larry Ellison, New York Times’a verdiği ayrı bir röportajda; Sun’ın yönetim kurulu başkanı Jonathan Schwartz’ın istifa etmesini beklediğini ve Sun şirketinin kurucu ortağı ve başkanı Scott McNealy’nin Oracle’da kalmasını umduğunu söyledi.

Habere göre, Ellison daha fazla detay vermeyi reddetti ve yazılım ve donanımı bir araya getiren sistemlerin, multimilyar dolarlık bir pazar haline gelmesini beklediğini söyledi.

Yazan 29 Ocak 2010 Cuma. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Röportaj, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME