Oracle Türkiye, “İş uygulamaları strateji bilgilendirme” etkinliğini gerçekleştirdi

Folia GraceOracle Türkiye, geniş sektör yelpazesinde bulunan müşteri ve iş ortaklarını 17 Mart 2010 tarihinde, Oracle’ın dünya çapında düzenlenen Global Applications Smart Strategies (Global Uygulamalar, Akıllı Stratejiler) turu kapsamında İstanbul’da düzenlenen “Oracle İş Uygulamaları Strateji Bilgilendirme” (Oracle Applications Strategy Update) etkinliğinde bir araya getirdi.

Bilgi yüklü etkinlik, Oracle CAT (Türkiye ve Orta Asya) Bölgesi Ülke Direktörü Resan Yüner’in açılış konuşması ve Oracle Uygulama Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Folia Grace’in sunumuyla başladı. Yüner ve Grace, konuşmalarında BT teknolojilerinin iş dünyasındaki yeni rolünü açıklarken, CIO’ların BT yardımıyla bugünün zorlu iş ortamında nasıl başarılı olabilecekleri, iş stratejileri ile BT mimarisi arasındaki sıkı bağlantı ve CIO’ların bunları verimli bir şekilde kullanarak maliyetleri düşürmenin ötesinde şirketlerini nasıl geleceğe taşıyabilecekleri  üzerinde durdular.

Bunun yanında Oracle yetkililerinin gerçekleştirdiği “Geleceğinizi Analiz Ederken IT’ye Bağlı Kalmayın” sunumu da etkinliğe katılan Oracle müşteri ve iş ortakları açısından çok aydınlatıcı oldu. Katılımcılar sunum sayesinde kendi alanlarında lider kurumların değişime nasıl adapte olduğunu detaylı olarak öğrendiler. Katılımcılar ayrıca hangi trendleri takip etmeleri gerektiği ve kurumları için – stratejik planlamadan müşteri ilişkilerine,  risk stratejilerinden işgücü dinamikleri ve ürün inovasyonuna – hangi akıllı strateji ve yol haritalarının daha yararlı olacağını da görme fırsatı buldular.

Yarım gün süren etkinlikte katılımcılar, farklı sunumlarda Oracle Uygulamaları çerçevesinde gerçekleşen en son yenilik ve geliştirmelerden de haberdar edildiler. Yenilikleri duyurulan uygulamalar ise şöyle:

o    Oracle E-Business Suite: Oracle E-Business Suite Release 12.1 sürümünün sağladığı stratejik iş değerleri anlatıldı.

o    Oracle PeopleSoft: PeopleSoft Enterprise 9.1 sürümünün getirdiği avantajlar üzerinde duruldu.

o    Oracle JD Edwards: Uygulamaya daha fazla yatırım yapılmasıyla ortaya çıkan sürümün yarattığı iş değeri ortaya kondu.

o    Oracle Customer Relationship Management (CRM): CRM alanına yönelik uygulamanın sunduğu akıllı stratejiler açıklandı.

o    Oracle Supply Chain Management (Tedarik Zinciri Yönetimi): Günümüz iş koşullarında tedarik zinciri yönetimine yönelik akıllı stratejiler üzerinde duruldu.

o    Oracle Human Capital Management (HCM): Belirsizlik dönemlerinde insan kaynakları yönetimi alanında değer ortaya koyan stratejiler açıklandı.

o    Oracle’ın Finansan Yönetim Çözümleri: Dünya klasmanında bir finans yönetimi gerçekleştirmek için gereken yeni standartlar katılımcılarla paylaşıldı.

o    Oracle Enterprise Performance Management (EPM): Yönetimde mükemmelliğe giden yol haritasını çıkaran akıllı kurumsal performans yönetimi stratejileri ortayakondu.

o    Oracle Midsize Applications (Orta Ölçekli Uygulamalar): Yol haritası belirleme sürecine ivme kazandıran, hızla adapte edilen çözümler üzerinde duruldu.

Oracle CAT (Türkiye ve Orta Asya) Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi: “Son yıllardan dünyanın, kurumların iş planlarını, operasyon, işleyiş ve çalışma biçimlerini etkileyecek şekilde büyük bir değişim içinde olduğunu görüyoruz. Dünya çapında düzenlenen ‘Global Applications Smart Strategies’ turunun bir parçası olarak İstanbul’da düzenlediğimiz bu etkinlik, müşteri ve iş ortaklarımızın, alanlarında lider kurumların yeni zorluklara kendilerini nasıl adapte ettiğini görmeleri ve yeni ortaya çıkan trendleri daha iyi öngörüp kullanmak için kendi kurum stratejilerini nasıl adapte ettiklerini anlamaları için bulunmaz bir fırsat sundu. Bunun yanında etkinlik, müşteri ve iş ortaklarımızın uygulama teknolojilerimizdeki en son yeniliklerden haberdar olmalarını ve bugün karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerinde onlara nasıl yardımcı olabileceğimizi görmelerini de sağladı.”

Yazan 24 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME